الگوریتم Paraphrasing چیست؟ تولید محتوای اختصاصی در گوگل

الگوریتم Paraphrasing، یکی از جدیدترین الگوریتم‌های گوگل است. موتورهای جستجوی برای آنکه کاربر را سریع‌تر به پاسخ برسانند، با ارائه چکیده‌ای از اطلاعات حول محور موضوع مورد نظر در زمان کوتاه‌تری به او جواب می‌دهند. هنوز خبرهای موثقی از اینکه الگوریتم پارافریزینگ توسط گوگل انتشار یافته دیده نمی‌شود، اما آنچه از ماهیت این الگوریتم مشخص شده این است که به کیفیت محتوای درج شده در صفحات سایت فوق‌العاده اهمیت می‌دهد.

الگوریتم Paraphrasing چیست؟ تولید محتوای اختصاصی در گوگل

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

الگوریتم Paraphrasing، یکی از الگوریتم های گوگل است که روی تولید محتوای اختصاصی و منحصربه‌فرد تمرکز دارد. بر کسی پوشیده نیست که گوگل به‌طور مداوم الگوریتم‌های خود را به‌روزرسانی و معرفی می‌کند تا بتواند بهترین نتیجه را به کاربر نشان دهد.

این الگوریتم منتشر شد تا به متخصص سئو یا مدیران سایت نشان دهد که همچنان تولید محتوا بهینه برای مرورگرهای گوگل به‌عنوان یک فاکتور رتبه‌بندی اهمیت دارد. مهم نیست که با چه هدفی متنی را تولید می‌کنید، گوگل می‌خواهد آن را اصیل و خلاقانه بسازید و یک ارزش افزوده‌ی بیشتری نسبت به رقبا برای کاربران ارائه دهید. بنابراین برداشتن محتوا از سایر سایت‌ها و منابع نامعتبر را کاملاً فراموش کنید و آن را به‌عنوان یک محتوای منحصربه‌فرد و خاص از سایت خود منتشر کنید.

حالا در ادامه این مطلب از آکادمی پورفیض Paraphrasing قصد داریم درباره الگوریتم بیشتر صحبت کنیم. مطالبی که قرار است در ادامه به آن‌ها اشاره کنیم شامل موارد زیر هستند:

  • الگوریتم Paraphrasing چیست و دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؟
  • ابزار Paraphrasing چیست؟
  • قابلیت‌های الگوریتم Paraphrasing چیست؟
  • آیا الگوریتم بازنویسی ارتباطی به رتبه‌بندی جستجوی گوگل دارد؟
  • اهمیت استفاده از ابزارهای بازنویسی در محتوا و سئو
  • الگوریتم بازنویسی یا Paraphrasing روی کدام شرکت‌ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت؟
  • آیا الگوریتم Paraphrasing محتوای سایت را خلاصه می‌کند؟
  • سخن پایانی

الگوریتم Paraphrasing چیست و دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؟

اینگونه که گوگل جزئیات مرتبط با تحقیقات درباره الگوریتم بازنویسی خود را منتشر کرد، الگوریتم Paraphrasing برای ایجاد محتوای جدید و خاص با خلاصه کردن محتوای آنلاین موجود در فضای وب به صورت خاص طراحی شده است.

این الگوریتم بدین صورت عمل می‌کند که ابتدا مهم‌ترین اطلاعات را از صفحات وب استخراج می‌کند و سپس با استفاده از یک مکانیسم انتزاعی یک چکیده خلاصه از جملات را به صورت کاملاً طبیعی براساس یافته‌های استخراج شده از حقایق ایجاد می‌کند. در حقیقت این الگوریتم اطلاعات آنلاین موجود درباره یک موضوع خاص را مورد بررسی قرار می‌دهد و مهم‌ترین بخش‌های آن را استخراج کرده و آن‌ها را خلاصه می‌کند، بدون این‌که مردم به محتوای اصلی مراجعه کرده و آن را بخوانند یا گوش دهند، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

توسط این الگوریتم محتوای جدید خلاصه می‌شود و سپس بخش‌هایی از محتوایی را که الگوریتم نامربوط می‌داند را استخراج می‌کند. هدف از ایجاد این الگوریتم پاسخ‌گویی به سوالاتی است که کاربران می‌پرسند و دقیقاً دوست دارند در در یک لحظه به پاسخ برسند. شما به‌عنوان کاربر یک سوال را تایپ کنید و گوگل پاسخی را نشان می‌دهد که ممکن است رضایت‌بخش به‌نظر برسد و شما را از خواندن یک صفحه وب که حاوی توضیحات کامل‌تری است، بازمی‌دارد.

اما حقیقت این است که همیشه نتیجه و پاسخ نهایی کامل نیست، درواقع طبق آنچه که در وب‌سایت searchenginejournal منتشر شده، این الگوریتم جدید نتایجی را ایجاد می‌کند که حدود ۳۳ درصد از محتوای استخراج و باز نویسی شده حاوی اطلاعات جعلی می‌باشد.

الگوریتم Paraphrasing چیست و دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؟

ابزار Paraphrasing چیست؟

این نرم‌افزاری است که با تبدیل عبارات با مترادف‌های جایگزین مناسب جهت صرفه‌جویی در وقت، ویرایش‌های برجسته‌ای را معمولاً در مطلب ایجاد می‌کنند. به بیان ساده ابزاری است که متن را برای فرار از سرقت ادبی یا کپی بودن تبدیل به یک محتوای جدید می‌کند.

این ابزار در میان افرادی که حضور آنلاین دارند چه وبلاگ‌نویس، چه وب مستر توسعه‌دهنده یا نویسنده به‌خوبی شناخته شده است؛ زیرا هدف نهایی آن‌ها ایجاد یک محتوای منحصربه‌فرد و جدید است، نه‌تنها برای جلوگیری از تکراری شدن محتوا بلکه برای کسب رتبه و بهینه‌سازی بهتر سایت.

ابزار Paraphrasing چیست؟

قابلیت‌های الگوریتم Paraphrasing چیست؟

یکی از قابلیت‌های مهم الگوریتم Paraphrasing بازنویسی این است که می‌تواند محتوای موجود در هر صفحه را خلاصه کنند. برخی از آزمایش‌ها که توسط سایت ویکی‌پدیا روی این الگوریتم انجام شد این قابلیت آن مشخص شده است.

در عمل از آنجایی‌که به کسب‌وکارها و تولید سرنخ از آن‌ها مرتبط می‌شود، به محتوای صفحات وب برای ایجاد چکیده اطلاعات دسترسی می‌یابد. به‌جای هدایت کاربران به بازدید از یک صفحه وب مرتبط به کسب‌وکار برای دسترسی به اطلاعات بیشتر گوگل ابتدا اطلاعات مربوط به صفحه Serp را ارائه می‌دهد؛ درنتیجه کسب‌وکارهایی که در ابتدا محتوا تولید می‌کنند فرصت تولید سرنخ را از دست می‌دهند.

بخش‌های برجسته‌ای که گوگل در حال حاضر در نتایج جستجو تولید می‌کند، شامل لینکی است که به منبع اصلی محتوا داده می‌شود با این حال گنجاندن لینک به منبع حقیقی آن محتوای بازنویسی شده دشوار است؛ زیرا توسط گوگل از منابع متعدد ایجاد شده است. بنابراین این احتمال وجود دارد سازمان‌هایی که محتوای اصلی را به زبان گوگل تولید کرده‌اند اعتباری برای محتوا دریافت نکنند.

آیا الگوریتم بازنویسی ارتباطی به رتبه‌بندی جستجوی گوگل دارد؟

با افزایش نگرانی‌ها و سوالات کاربران مختلف در توئیتر موتور جستجوی گوگل اعلام کرد که این تحقیق توسط گوگل برین انجام و انتشار یافته‌است، درنتیجه به‌معنای استفاده از آن‌ها در رتبه‌بندی گوگل نیست و این پاسخ نشان می‌دهد که در حال حاضر گوگل قصد ندارد از آن به‌عنوان یک عامل رتبه‌بندی استفاده کند، اما ممکن است سیاست‌های آن در آینده تغییر کند و و روی موتور جستجو اعمال شود.

الگوریتم Paraphrasing گوگل ممکن است مستقیماً یکی از فاکتورهای مهم برای رتبه‌بندی جستجوی کاربر نباشد، اما می‌تواند روی کسب‌وکارهای اینترنتی تأثیرات منفی بگذارد؛ زیرا با ارائه پاسخ صریح و کوتاه به کاربر می‌تواند از مراجعه‌ی او به صفحه سایت جلوگیری کند و این به نفع کسب‌وکارهای آنلاین و اینترنتی نخواهد بود. اگر هم کاربر به صفحه ما محتوای نوشته‌شده مراجعه نکند، امکان دارد که آن سایت امکان دارد سایت‌ها مشتریان دائمی خود را مشتری واقعی خود را از دست بدهند.

آیا الگوریتم بازنویسی ارتباطی به رتبه‌بندی جستجوی گوگل دارد؟

اهمیت استفاده از ابزارهای بازنویسی در محتوا و سئو

بیشتر افراد، سئو را نوعی هنر تاریک می‌دانند به این دلیل است که شما نه‌تنها باید بیش‌ از ۲۰۰ متغیر رتبه‌بندی را درک کنید بلکه باید با الگوریتم‌های همیشه درحال تغییر گوگل نیز آشنایی داشته باشند. برای همه آن‌هایی که متخصص سئو نیستند یا به هیچ منبعی برای به‌کارگیری بهینه‌سازی سایت دسترسی ندارند، این ممکن است یک نگرانی بلندمدت تلقی شود. خوشبختانه دسترسی به ابزارهای حرفه‌ای برای تحقیق کلمات کلیدی به این دسته از افراد می‌تواند کمک کنند، ابزارهایی مثل گوگل آنالیتیکس و ماز.

اهمیت استفاده از ابزارهای بازنویسی در محتوا و سئو

الگوریتم بازنویسی یا Paraphrasing روی کدام شرکت‌ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت؟

اگر شما یک وب‌سایت یا وبلاگ دارید که نیاز به تمرکز مستقیم روی پاسخ به سوالات مشتریان و نیازهای احتمالی آن‌ها داشته باشد پس ممکن است تحت تاثیر الگوریتم جدید قرار بگیرید. اگر نه که وقت آن است که محتوای موجود در سایت خود را مجدداً توسعه دهید و یک استراتژی محتوایی قوی و هوشمند ایجاد کنید که هر چقدر زودتر اقدام کنید، به نتیجه بهتری هم خواهید رسید.

این الگوریتم بیشتر برای شرکت‌هایی مفید خواهد بود که در فضای آنلاین و در سطح وب محتوای قوی و منحصربه‌فردی ایجاد می‌کند یعنی هرچقدر محتوای آن‌ها قوی‌تر باشد کمتر تحت تاثیر این الگوریتم قرار می‌گیرند.

الگوریتم بازنویسی یا Paraphrasing روی کدام شرکت‌ها تاثیر مثبت خواهد گذاشت؟

آیا الگوریتم Paraphrasing محتوای شما را خلاصه می‌کند؟

طبق آزمایش‌هایی که روی سایت ویکی‌پدیا صورت‌گرفته الگوریتم بازنویسی می‌تواند محتوای موجود را در سایت شما را خلاصه کند، البته این‌موضوع باز هم به میزان سرنخ‌های موجود در ارتباط با کسب‌وکار شما در صفحه نتایج دارد. گاهی هم ممکن است پاسخ ارائه داده‌شده به کاربر خلاصه‌شده محتوای موجود در سایت شما نباشد و آن را به‌صورت پیش‌فرض و آنی از سایر منابع ارائه دهد.

آیا الگوریتم Paraphrasing محتوای سایت را خلاصه می‌کند؟

سخن پایانی

آنچه که در تحقیقات الگوریتم Paraphrasing‌ صورت گرفته، نشان می‌دهد که اگر گوگل توانایی ایجاد چنین الگوریتم‌های پیچیده‌ای را داشته باشد. به‌راحتی می‌تواند کیفیت محتوای یک صفحه را تجزیه‌وتحلیل کند و بخش‌های ارزشمند آن را شناسایی و بیابد. تولید محتوا دیگر به‌معنای ایجاد متنی نیست که کلمات خاصی را هدف قرار دهید. باید بیش‌از هر زمان دیگری به مفهوم کلیدی و پاسخ‌گویی به کاربران در محتوا توجه کنید. برای درک دقیق تر از این که سئو چیست کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

907 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست