نحوه رپورتاژ نویسی استاندارد و اصولی

شناخت تکنیک های رپورتاژ نویسی و خلق محتوایی متفاوت از مقالات معمولی وب سایت اهمیت زیادی دارد.در واقع رپورتاژ یک تریبون آزاد است و باید نهایت استفاده را از آن ببرید. پس به هیچ عنوان نباید به مخاطب خود در رپورتاژ آگهی دروغ بگویید.

نحوه-رپرتاژ-نویسی-اصولی

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

انتشار رپورتاژ در وب سایت‌های معتبر، یکی از بازوهای سئو خارجی محسوب شده و تاثیرگذاری قابل توجهی در بهینه‌سازی اعتبار دامنه وب سایت شما خواهد داشت. البته این که رپورتاژ نویسی را تا چه اندازه حرفه‌ای انجام داده باشید، بر میزان اثربخشی آن به‌صورت مستقیم تاثیر دارد. به همین دلیل شناخت تکنیک های رپورتاژ نویسی و خلق محتوایی متفاوت از مقالات معمولی وب سایت اهمیت زیادی دارد.

در آکادمی سئو پورفیض، همه چیز درباره سئو خارجی و تکنیک‌های آن، از جمله رپورتاژ نویسی آموزش داده می‌شود. با دریافت این آموزش‌ها، با نحوه نگارش رپورتاژ، عنوان‌بندی آن و همین طور روش انتخاب وب سایت‌هایی مناسب جهت انتشار رپورتاژ آشنا خواهید شد. به این ترتیب می‌توانید نهایت استفاده را از انتشار رپورتاژ آگهی ببرید. در ادامه توضیحاتی در خصوص رپورتاژ نویسی حرفه‌ای و نکات مربوط به آن ارائه خواهیم داد.

نحوه رپورتاژ نویسی حرفه‌ای

در رپورتاژهای استاندارد، تبلیغات به‌صورت مستقیم صورت نمی‌گیرد. به‌عنوان مثال: اگر تمایل به تبلیغ کرم‌های مرطوب‌کننده به منظور افزایش فروش در رپورتاژ را دارید، باید نظر مخاطب را به‌صورت غیرمستقیم به محصول جلب کنید. در رپورتاژ نویسی بیش از هر جای دیگری باید مخاطب خود را شناسایی کرده و آنالیز خوبی از او به‌دست بیاورید.

در واقع رپورتاژ یک تریبون آزاد است و باید نهایت استفاده را از آن ببرید. پس به هیچ عنوان نباید به مخاطب خود در رپورتاژ آگهی دروغ بگویید. متاسفانه بعضی از دوستان تصور می‌کنند با مبالغه و انتشار مطالب دور از واقعیت، مطالب جذاب‌تر و موثرتر واقع می‌شود. ولی این مسئله به دلیل داشتن تاثیرات منفی، می تواند سبب کاهش و از دست رفتن مخاطبان و حتی کاربران وفادار قبلی آن‌ها شود.

مراحل رپورتاژ نویسی استاندارد برای گرفتن کلیک بیشتر

برای دریافت کلیک بیشتر و جلوگیری از ضررهای احتمالی، بهتر است ابتدا با مراحل رپوتاژ نویسی استاندارد آشنا شوید. این مراحل به شرح زیر است:

آنالیز مخاطب

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، پیش از هر چیزی باید مخاطبان خود را به خوبی آنالیز کرده و نیاز آن‌ها را بشناسید. با شناسایی مخاطب و آنالیز نیازهای او، به خوبی می‌توانید چارت محتوایی خود را برنامه‌ریزی کنید. به این ترتیب می‌توانید از عنوان اولیه تا نتیجه‌گیری را در راستای پاسخ دهی به کاربر پیش ببرید.

برای آنالیز مخاطب روش‌های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها امکان شناسایی محصولات و خدمات مورد نیاز مخاطبان برای شما فراهم می‌شود. پس از آن نیز باید با نحوه معرفی خدمات یا محصول به‌صورت غیرمستقیم آشنا شوید. در واقع شما باید آنالیز رفتاری و عملکردی مخاطب خود را به شکلی انجام دهید که در همان بدو رویارویی با محتوای رپورتاژ آگهی، قدرت درگیر کردن او را داشته باشید.

بررسی وب سایت پذیرنده

شما قطعا موضوع خاصی را برای انتشار رپورتاژ آگهی انتخاب کرده‌اید.  به همین دلیل باید در خصوص وب سایت‌های پذیرنده رپورتاژ آگهی تحقیق و بررسی لازم را به عمل بیاورید. این که بدون آنالیز و کاملا رندوم، رپورتاژ خود را در یک وب سایت منتشر کنید، به هیچ وجه حرفه‌ای نیست. این موضوع نیازمند تخصص و بررسی هوشمندانه است.

در آکادمی سئو پورفیض، تمامی این موارد به‌صورت کامل و حرفه‌ای آموزش‌ داده می‌شود. به‌خاطر داشته باشید که انتخاب درست وب سایت انتشار دهنده رپورتاژ آگهی شما، به بالاتر رفتن میزان کلیک کمک می‌کند. پس حتما باید به این موضوع با نگاهی حرفه‌ای بنگرید.

انتخاب تیتر مناسب و گیرا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در رپورتاژ نویسی برای گرفتن کلیک بیشتر، رعایت کنید؛ انتخاب تیتر مناسب و جذاب است. تیتر محتوای شما باید به حدی جذاب باشد که مخاطب با دیدن آن در نگاه اول، مشتاق به دنبال کردن محتوای رپورتاژ باشد. در حقیقت اگر نتوانید در ابتدا مخاطب خود را جذب کنید، رپورتاژ بازدهی لازم را برای شما نخواهد داشت.

اهمیت رپرتاژ نویسی

نوشتن متا و عنوان صفحه حرفه‌ای

از آنجایی که در صفحه نتایج سرچ گوگل، توضیحات متا و عنوان سئو نمایش داده می‌شوند و جذب اولیه کاربر بر این اساس خواهد بود، حتما باید برای نوشتن آن‌ها دقت و مهارت خود را بکار بگیرید. در صورت بی‌توجهی به این موارد، گوگل این بخش‌ها را به‌صورت رندوم و غیرحرفه‌ای به کاربر نمایش می‌دهد.

نوشتن مقدمه اصولی و جذاب

مقدمه محتوای رپورتاژ، بیشترین نقش و تاثیر را در جلب نظر کاربران دارد. به همین دلیل حتما باید برای نوشتن مقدمه محتوای رپورتاژ، نهایت توجه خود را به خرج دهید. مقدمه رپورتاژ را باید به شکلی بنویسید که بخشی از اطلاعات اصلی مطلب را در اختیار مخاطب گذاشته و آن را مشتاق نگه دارد.

در واقع بزرگترین قلاب محتوایی، در بخش مقدمه آن قرار دارد و باید برای به دام انداختن کاربر، نهایت تلاش و مهارت خود در این بخش را بکار بگیرید.

استفاده از کال تو اکشن در موقعیت مناسب

برای آن که محتوای رپورتاژ شما بتواند کلیک بیشتری بگیرد، حتما باید از کال تو اکشن‌های مناسب در آن استفاده کنید. شما باید موقعیت قرارگیری کال تو اکشن را به خوبی سنجیده و به‌صورت مناسبی از آن استفاده کنید. عدم استفاده صحیح از آن می‌تواند برای مخاطبان آزاردهنده و نامناسب به نظر برسد. به این ترتیب بهتر است برای درج کال تو اکشن بخش های میانی یا پایانی محتوا را در نظر داشته باشید.

کلام آخر

در این مقاله به تمامی نکات مهم در رپورتاژ نویسی اصولی و افزایش کلیک پرداختیم. به‌خاطر داشته باشید که کلیک بیشتر به معنای دستیابی به موفقیتی است که بابت آن زمان و هزینه خود جهت تولید و انتشار رپورتاژ آگهی را صرف کرده‎‌اید.

در صورت تمایل می‌توانید سوالات و نظرات خود در زمینه رپورتاژ نویسی را با ما در میان بگذارید و این مطلب را برای دوستان و آشنایان خود ارسال کنید.

سوالات متداول در مورد رپورتاژ نویسی استاندارد و اصولی

مراحل رپورتاژ نویسی استاندارد برای دریافت کلیک بیشتر چگونه است؟

  • آنالیز مخاطبان و شناخت نیاز آن ها
  • تحقیق و بررسی لازم در خصوص وب سایت‌های پذیرنده رپورتاژ آگهی
  • انتخاب تیتر مناسب و جذاب
  • نوشتن متا و عنوان صفحه حرفه‌ای
  • نوشتن مقدمه اصولی و جذاب
  • استفاده از کال تو اکشن در موقعیت مناسب

رپورتاژ نویسی حرفه‌ای چگونه است؟

در رپورتاژ نویسی بیش از هر جای دیگری باید مخاطب خود را شناسایی کرده و آنالیز خوبی از او به‌دست بیاورید. رپورتاژ یک تریبون آزاد است و باید نهایت استفاده را از آن ببرید. پس به هیچ عنوان نباید به مخاطب خود در رپورتاژ آگهی دروغ بگویید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

11 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست