نحوه حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس بدون از دست رفتن سئو

در حقیقت مطالب سئویی، چیزی ثابت نیست که با یک فرمول آموخته و نسبت به ارتقا آن بی‌نیاز باشید. از این روی لازم است که پیوسته ارتباط خود را با مجموعه آموزشی پورفیض حفظ کرده و به دانش روز سئو، مجهز شوید. در این مطلب قصد داریم نگاهی به نحوه حذف تاریخ از آدرس مطالب قالب وردپرس بدون از دست رفتن سئو، بیندازیم.

نحوه-حذف-تاریخ-از-آدرس-مطالب-وردپرس-بدون-از-دست-رفتن-سئو

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

اگر از سئوکارها بپرسید، یوآرال محتواهای منتشر شده در وب سایت، تنها چیزی است که در یک محتوا، به هیچ وجه اجازه تغییر آن را نداریم. در حقیقت URL یا همان پیوندهای یکتای صفحات، باید بدون تغییر بمانند، در غیر این صورت قطعا انتظار می‌رود که به سئو وب سایت آسیب وارد شود. اما گاهی اوقات در زمان انتشار محتواها، از تاریخ در یوآرال استفاده شده و به دلایلی، مایل به حذف تاریخ از آدرس URL هستیم. در این شرایط لازم است که نحوه حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس بدون از دست رفتن سئو را دانسته و از روش صحیح آن‌، اقدام لازم را انجام دهیم.

در آکادمی سئو پورفیض، تمام نکات و استانداردهای لازم در خصوص نحوه پیشبرد سئو وب سایت و نگهداری آن ارائه داده شده و شما می‌توانید به راحتی با دنبال­کردن دوره‌های آن، همه چیز در این خصوص را بیاموزید. با یاد گرفتن نکات سئویی، می‌توانید بهترین استراتژی سئویی را برای وب سایت خود برنامه‌ریزی کرده و در هر گام، امکان ایجاد تغییرات بهینه به نفع عملکرد وب سایت خود را داشته باشید.

حذف تاریخ بدون از دست رفتن سئو

 در حقیقت مطالب سئویی، چیزی ثابت نیست که با یک فرمول آموخته و نسبت به ارتقا آن بی‌نیاز باشید. از این روی لازم است که پیوسته ارتباط خود را با مجموعه آموزشی پورفیض حفظ کرده و به دانش روز سئو، مجهز شوید. در این مطلب قصد داریم نگاهی به نحوه حذف تاریخ از آدرس مطالب قالب وردپرس بدون از دست رفتن سئو، بیندازیم.

حذف-تاریخ-از-آدرس-مطالب-وردپرس-چطور-انجام-می‌شود؟

حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس چطور انجام می‌شود؟

در گام اول برای حذف کردن تاریخ از آدرس مطالب وردپرس یا همان URLها، فرایند ساده‌ای پیش رو دارید. کافی است که از بخش پیوندهای یکتا، وارد بخش تنظیمات شوید. سپس در این قسمت، تنظیمات را از فرمت روز و نام، به فرمت نام تغییر دهید. سپس روی گزینه ذخیره کلیک کنید.

به این ترتیب، به سادگی یوآرال مطالب شما در وب سایت، بدون تاریخ دیده خواهند شد. اما همه چیز به این راحتی نبوده و با یک مشکل جدی روبرو خواهید بود. حالا که آدرس URL عوض شده، شما تمام آدرس‌های اصلی قبلی را با خطای ۴۰۴ مشاهده خواهید کرد. به این ترتیب با حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس، تمام لینک‌های داخلی نیز ۴۰۴ شده و به کلی همه چیز درهم ریخته می‌شود.

چطور اجازه از دست رفتن سئو وب سایت را ندهیم؟

با این همه راه حلی وجود دارد که خیلی زود، مانع صدمه­دیدن جدی به سئو وب سایت خود شوید. برای این منظور باید از امکان تغیییر مسیر دائمی یا همان کد ۳۰۱ استفاده کنید. برای انجام این کار یا شما باید به صورت دستی تمام یوآرال‌های قبلی را به یوآرال جدید ریدارکت کنید که اگر وب سایت شما صفحات زیادی داشته باشد، به راستی کاری طاقت فرسا و با ریسک بالای خطای انسانی خواهد بود.

در غیر این صورت اگر به دنبال راه حل ساده‌تری هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از افزونه Redirection استفاده کنید. پس از نصب این افزونه، مراحل بسیاری راحتی پیش روی شما است که با دنبال کردن آن‌ها در مدت زمانی کوتاه، انتقال مسیر دائمی تمام صفحات وب سایت انجام شده و دیگر هیچ صفحه‌ای، ارور ۴۰۴ نخواهد داد.

برای انتقال مسیر و حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس ، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • گام اول: ابتدا در قسمت redirections، به بخش ابزارها وارد شوید.
  • گام دوم: حالا روی گزینه جدید بزنید.
  • گام سوم: اگر تاریخ ثبت شده در محتواهای قبلی شما در قالب روز و نام بودند، باید در قسمت Source، عبارت زیر را وارد کنید:

/(\d*)/(\d*)/(d*)/([A-Za-z0-9-*])

  • گام چهارم: در قسمت نشانی هدف یا همان URL مقصد نیز عبارت زیر را تایپ کنید:

/$۴

به این ترتیب انتقال تمامی پیوندهای یکتا انجام می‌پذیرد.

حال اگر شما در تاریخ مطالب قبلی از ماه و نام به جای روز و نام استفاده می‌کردید، در راستای حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس، عبارت اولیه باید به شکل زیر تغییر کند:

/(\d*)/(\d*)/([A-Za-z0-9-*])

همین طور در بخش یوآرال مقصد، عبارت زیر را وارد کنید:

/$۳

  • گام پنجم: در نهایت هر یک از الگوهای بالا را که دنبال کردید، باید روی گزینه “تغییر مسیر” یا redirect کلیک کنید تا انتقال انجام شود.

کلام آخر

همان طور که در بالا مشاهده کردید برای حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس بدون از دست رفتن سئو، راه حل ساده‌ای وجود دارد. تنها کافی است که دستورالعمل انجام این کار را مطابق با چیزی که در اینجا آوردیم دنبال کرده و توجه داشته باشید که عبارات درست و دقیق، بدون هر گونه اشکال در جای خود وارد شوند.

برای اطمینان از درست انجام شدن ریدارکت‌ها، کافی است که یک یا چند مورد را بررسی کنید. توصیه می‌کنیم که این مطلب را برای دوستان و آشنایان خود که در حوزه وب سایت فعالیت دارند، ارسال کرده و نحوه حذف تاریخ بدون دست­خوردن سئو را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول در مورد نحوه حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس بدون از دست رفتن سئو

حذف تاریخ از آدرس مطالب وردپرس چطور انجام می‌شود؟

برای حذف کردن تاریخ از آدرس مطالب وردپرس یا همان URLها، فرایند ساده‌ای پیش رو دارید. کافی است که از بخش پیوندهای یکتا، وارد بخش تنظیمات شوید. سپس در این قسمت، تنظیمات را از فرمت روز و نام، به فرمت نام تغییر دهید. سپس روی گزینه ذخیره کلیک کنید.

چطور اجازه از دست رفتن سئو وب سایت را ندهیم؟

برای این منظور باید از امکان تغیییر مسیر دائمی یا همان کد ۳۰۱ استفاده کنید. برای انجام این کار یا شما باید به صورت دستی تمام یوآرال‌های قبلی را به یوآرال جدید ریدارکت کنید که اگر وب سایت شما صفحات زیادی داشته باشد، به راستی کاری طاقت فرسا و با ریسک بالای خطای انسانی خواهد بود. در غیر این صورت از افزونه Redirection استفاده کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

36 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست