الگوریتم ماه عسل گوگل چیست؟ | الگوریتم Honeymoon چه تاثیری در سئو دارد؟

الگوریتم ماه عسل فرصتی از سمت گوگل برای سایت‌های نوپا و تازه منتشر شده است تا بتوانند در صفحه نتایج جزو برترین‌های نمایش داده شوند. حالا این کارکرد و شیوه بهینه‌سازی سایت است که می‌تواند نظر کاربران را جلب و آن جایگاه هدیه داده شده از سمت گوگل را از آن خود کند. در ادامه این صفحه از آکادمی پور فیض با الگوریتم Honeymoon به صورت کامل آشنا خواهید شد.

الگوریتم ماه عسل گوگل چیست؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

الگوریتم ماه عسل یکی از الگوریتم های گوگل است که فرصت دیده شدن به سایت‌های تازه انتشار یافته را می‌دهد. یکی از روش‌های Google این است درصورتی که یک وب‌سایت به تازگی  راه‌اندازی شده باشد، صفحات وب مربوط به آن وب‌سایت را به عنوان یک فرصت طلایی در نتایج برتر جستجو نشان بدهد. این سیاست الگوریتم Honeymoon یا ماه عسل نام دارد که در این مطلب از آکادمی پور فیض قصد داریم بیشتر با آن آشنا شویم.

در ادامه به ترتیب مطلب الگوریتم ماه عسل عناوین زیر را بیان خواهیم کرد:

  • الگوریتم ماه عسل چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟
  • چرا با کمک الگوریتم Honeymoon صفحات وب مربوط به وب‌سایت شما در اولین نتایج گوگل قرار خواهند گرفت؟
  • تئوری Google Honeymoon چیست؟
  • ارائه رتبه بسیار بالا در موتور جست‌وجو
  • فرصتی عالی جهت جمع‌آوری داده‌ها
  • سخن پایانی

الگوریتم ماه عسل یا Honeymoon چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

وقتی که یک کاربر اقدام به انتشار یک وب‌سایت کاملا جدید در اینترنت می‌کند، آن وب‌سایت در فهرستی به نام فهرست جستجوی گوگل رتبه بسیار بالایی توسط موتور جستجوی گوگل کسب می‌کند. مدت زمان این دوره تقریبا بین بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت بعد از قرار‌گرفتن در لیست خواهد بود. البته توجه داشته باشید که شما برای اینکه توسط گوگل انتخاب شوید و وب‌سایت تازه منتشر شده شما در اولین فهرست گوگل نمایش داده شود، باید در مطالب و حتی وب‌سایت خود از یکسری کلمات کلیدی مناسب و درست استفاده کنید.

الگوریتم ماه عسل چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

چرا با کمک الگوریتم Honeymoon صفحات وب مربوط به وب‌سایت شما در اولین نتایج گوگل قرار خواهند گرفت؟

به‌خاطر لینک دادن به واژه کلیدی جستجو شده، قرار گرفتن در معرض دید سایر کاربران و همین‌طور رقابت در واژه کلیدی مورد استفاده صفحات وب مربوط به وب‌سایت شما در اولین نتایج گوگل قرار خواهند گرفت. در ادامه این سه عامل را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

چرا با کمک الگوریتم Honeymoon صفحات وب مربوط به وب‌سایت شما در اولین نتایج گوگل قرار خواهند گرفت؟

۱. لینک دادن به واژه کلیدی جستجو شده

یکی از علت‌هایی که صفحات وب مربوط به وب‌سایت شما در اولین نتایج گوگل قرار می‌گیرند این است که Google قصد دارد رابطه شما را با کلمه کلیدی جستجو شده مورد بررسی قرار دهد. سپس درصورتی که شما واژه کلیدی مشابه را در مقاله‌ها و همین‌طور وب‌سایت خود مورد استفاده قرار داده باشید، کاربر وب‌سایت شما را مشاهده خواهد کرد.

۲. قرار گرفتن در معرض دید سایر کاربران

علت دوم قرار گرفتن صفحات وب شما در اولین نتایج گوگل امکان دارد این باشد که Google قصد دارد وب‌سایت جدیدا راه‌اندازی شده توسط شما را در معرض دید سایر کاربران خود قرار دهد. الگوریتم ماه عسل یا Google Honeymoon علاوه‌بر اینکه می‌تواند بسیار گمراه کننده و همین‌طور شگفت‌آور باشد، قادر است در تایم بسیار کوتاهی به رشد سریع و چشم‌گیر وب‌سایت شما کمک کند.

۳. رقابت در واژه کلیدی مورد استفاده

سومین دلیل قرار گرفتن صفحات وب شما در اولین نتایج گوگل این است که امکان دارد شما یک واژه کلیدی که در آن مقالات و مطالب مشابه وجود دارد مورد استفاده قرار داده باشید یا درباره موضوعاتی که اکثر کاربران به دنبال آن می‌گردند یکسری مقالات انتشار داده باشید. البته این امر نیز تاثیر زیادی بر روی رشد سریع وب‌سایت تازه منتشر شده شما خواهد داشت.در نهایت ، بعد از ذخیره شدن در Google Honeymoon یا همان الگوریتم ماه عسل، در یک الگوریتم دیگر به اسم الگوریتم Sandbox قرار خواهید گرفت.

تئوری Google Honeymoon چیست؟

هنگامی که یک وب‌سایت مقاله جدیدی به اشتراک می‌گذارد، الگوریتم Google Honeymoon اتفاق می‌افتد. درواقع هانی مون به وب‌سایت‌ها فرصتی برای دیده شدن می‌دهد. همچنین این الگوریتم وب‌سایت‌ها را در نتایج جستجو قرار داده تا بررسی کند که آیا کاربران توانسته‌اند از مقالات آن استفاده کنند و آیا آن مقالات جامع، کاربردی و مفید واقع شده‌اند یا خیر. درصورتی که کاربران در سراسر اینترنت از آن وب‌سایت و مقالات جدید مربوط به آن بازدید نکرده باشند گوگل این نتیجه را می‌گیرد که محتوای آن مقالات مورد توجه کاربران واقع نشده و به قدر کافی کارآمد و مفید نبوده‌اند. از این رو گوگل اقدام به حذف آن مقالات از نتایج جستجو می‌کند.

اما درصورتی که مقالات برای کاربران کارآمد و کامل باشند، وب‌سایت شما فرصت افزایش بازدید خواهد داشت. تنها در صورتی که مقالات شما در نتایج جستجو نمایش داده شوند گوگل می‌تواند به خوب یا بد بودن آن‌ها پی برده و باعث افزایش یا کاهش رتبه وب‌سایت شود. در اینجاست که الگوریتم‌ هانی مون با نمایش مقالات شما در نتایج گوگل برای شما مفید واقع می‌شود.

همین‌طور بررسی مقالاتی که جدیدا منتشر شده‌اند بین بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت طول می‌کشد که ثابت می‌کند الگوریتم  Honeymoon زودتر از الگوریتم Sandbox بررسی می‌شود با این فرق که به دقت الگوریتم Sandbox نیست. همانطور که بیان کردیم اگر یک وب‌سایت مقاله جدیدی انتشار دهد طی بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت توسط گوگل بررسی شده و سپس در نتایج جستجو گوگل قرار خواهد گرفت. در حقیقت این الگوریتم کمک زیادی در شناخت علایق سایر کاربران به شما کرده و همین‌طور ایراد‌های وب‌سایت شما را برای‌تان بیان می‌کند و دانستن این دو عامل کمک بزرگی به رشد وب‌سایت شما می‌کنند.

چرا با کمک الگوریتم Honeymoon صفحات وب مربوط به وب‌سایت شما در اولین نتایج گوگل قرار خواهند گرفت؟

ارائه رتبه بسیار بالا در موتور جست‌وجو

در صورتی که شما با الگوریتم Google Honeymoon آشنا شده‌اید، زمان آن است که به روشی صحیح این الگوریتم را مورد استفاده قرار دهید؛ زیرا گوگل یک فرصت منحصر به فرد و فوق‌العاده را برای شما فراهم کرده است و با استفاده کردن از آن کمک بزرگی به رشد وب‌سایت خود خواهید کرد. یکی از حائز اهمیت‌ترین نکاتی که حتما باید رعایت کنید سرعت سایت است.

در صورتی که زمان لود وب‌سایت شما بیش از سه ثانیه طول بکشد امکان دارد کاربران دیگر هیچ علاقه‌ای به بازدید از وب‌سایت شما نداشته باشند و از این رو ممکن است Google نیز وب‌سایت‌تان‌ را به سایر کاربران به عنوان یک وب‌سایت تازه منتشر شده معرفی نکند. بنابراین در صورتی که بارگیری وب‌سایت شما ضعیف باشد و بیشتر از سه ثانیه زمان ببرد، این امکان برای کاربران فراهم می‌شود تا وب‌سایت‌تان را گزارش دهند. جدا از این‌ها گوگل حساسیت زیادی به سرعت بارگیری وب‌سایت نشان می‌دهد؛ بنابراین قابل توجه است که رعایت کردن این مورد کاملا ابتدایی و اولیه از اهمیت بالایی برخوردار است.

فرصتی عالی جهت جمع‌آوری داده‌ها

الگوریتم Google Honeymoon به وب‌سایت‌ها این اجازه را می‌دهد تا واژه کلیدی مناسب مقالات خود را بیابند. درصورتی که وب‌سایت‌تان به عنوان یک سایت تازه منتشر شده به کاربران معرفی شد به این نتیجه خواهید رسید که واژه کلیدی صحیحی در مقالات خود استفاده کرده‌اید. در غیر این صورت نیاز است که شما واژه کلیدی خود را تغییر داده و مشکلات مقالات خود را رفع کنید. برای درک عمیق‌تر از اینکه سئو چیست کلیک کنید.

باید اشاره کنیم که این الگوریتم به تجربه کاربر پس از بازدید از وب‌سایت و مقالات آن بسیار توجه خواهد کرد و به نحوی داوری و تعیین رتبه وب‌سایت را بر عهده کاربران گذاشته است. در صورتی که نیاز کاربر با مطالعه مقاله برطرف شده و مقالات وب‌سایت جامع و همین‌طور کامل باشند، Google به وب‌سایت شما امتیاز خواهد داد و سپس آن را به عنوان یکی از وب‌سایت‌های برتر به کاربران معرفی می‌کند.

سخن پایانی

بی شک، الگوریتم Google Honeymoon یک دوره ارائه فزصت به سایت‌های نوپا است که در آن هیچ نیازی به تلاش بسیار جهت کسب رتبه بالاتر یا حتی دیده شدن وب‌سایت نیست. زمانی که تایم استفاده از این الگوریتم تمام شود شما وارد الگوریتم جدیدی به نام الگوریتم سندباکس می‌شوید که نیاز است در آن مجددا وب‌سایت خود را با دقت بسیار بیشتری مورد بررسی قرار دهید. کاربران قادر خواهند بود با مورد استفاده قرار دادن برخی تکنیک‌های بسیار مفید هم‌چون ایجاد لینک و بالا بردن سرعت بارگیری وب‌سایت رتبه خود را در گوگل ارتقا دهند.

همچنین شایان ذکر است که شما بعد از اینکه  دوره سندباکس را سپری کردید مجددا شانس ورود به Google Honeymoon را دارید؛ بنابراین نا امید نشده و به کار خود ادامه دهید. شما می‌توانید برای شرکت در دوره آموزش خصوصی سئو پور فیض کلیک کنید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

1,090 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست