معرفی شغل های پر درآمد! سئو و دیجیتال مارکتینگ دوتا از بهترین و پردرآمدترین شغل‌های جهان

با توجه به این‌که تقاضای زیادی برای مشاغل حوزه دیجیتال مارکتینگ وجود دارد، بد نیست پیش‌از آنکه وارد این حیطه شوید درباره شغل های پر درآمد نیز بدانید. در این صنعت نقشه‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام به نوبه خود هم از نظر درآمد و هم از نظر موقعیت شغلی تفاوت‌هایی با هم دارند. کارشناس اتوماسیون، مدیر دیجیتال مارکتینگ و کارشناس سئو جزو مشاغل پر درآمد محسوب می‌شوند.

معرفی شغل های پر درآمد! سئو و دیجیتال مارکتینگ

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

آیا می‌دانید دیجیتال مارکتینگ در سال ۲۰۲۲ شغل مناسبی برای شماست؟ اگر می‌خواهید در یک شغل هیجان‌انگیز در یک منطقه با رشد بالا داشته باشید، باید بدانید که دیجیتال مارکتینگ و سئو جزو شغل های پر درآمد در جهان هستند. حرفه‌هایی که به‌خاطر پویا بودن صنعت دیجیتال و پیشرفته روزبه‌روز آن می‌تواند حسابی شما را هیجان‌زده کند دیجیتال مارکتینگ یک حرفه‌ی عالی است این رشته حتی تا چند دهه پیش هم وجود نداشت. در دهه ۱۹۹۰ اینترنت انقلابی در نحوه برقراری ارتباط و نحوه دسترسی کسب‌وکارها به مشتریان خود برای فروش محصولات و خدمات ایجاد کرد.

امروز و در آینده قابل‌پیش‌بینی هر کسب و کار آنلاینی بدون دیجیتال مارکتینگ و بهینه‌سازی موتورهای جستجو کاملاً ناقص به‌نظر می‌رسد. شاید تا این‌جا متوجه‌شده باشید که چرا سئو و دیجیتال مارکتینگ جزو شغل های پر درآمد در سطح جهانی محسوب می‌شوند. اینترنت بخش بزرگی از زندگی ماست، به این معنی که بازاریابان دیجیتال همیشه مرتبط و مورد تقاضا هستند. اگر نمی‌دانید چه مدت طول می‌کشد تا به یک حرفه پردرآمد مثل دیجیتال مارکتینگ برسید باید به شما بگوییم که نیازی نیست زیاد انتظار بکشید.

دیجیتال مارکتینگ بیشتر درباره‌ی مهارت‌های عملی است تا مهارت‌های نظری. امروز می‌توانید مهارت‌هایی را که بازاریابان موفق می‌سازند از طریق کارآموزی آموزش ببینید. کارآموزی یعنی کار بر روی پروژه‌های واقعی مرتبط با سئو و دیجیتال مارکتینگ تحت نظر یک مربی است. علاوه‌براین به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال حرفه‌ای شما می‌توانید مسیرهای مختلفی را طی کنید، یعنی شما می‌توانید یک به‌عنوان یک فریلنسر کار کنید کسب‌وکار خود را داشته باشید یا حتی برای یک شرکت به‌صورت تمام‌وقت کار کنید.

هر پوزیشنی را که انتخاب کنید، می‌توانید مطمئن باشید که با تغییر اینترنت و ظهور فرصت‌ها و چالش‌های جدید دائماً درحال یادگیری و رشد خواهید بود. ما در ادامه این مطلب از آکادمی پورفیض قصد داریم به معرفی شغل های پر درآمد در حیطه سئو و دیجیتال مارکتینگ بپردازیم. مشاغلی که در ادامه قرار است معرفی کنیم شامل موارد زیر هستند:

 • اتوماسیون مارکتینگ
 • مدیر دیجیتال مارکتینگ
 • کارشناس سئو
 • کارشناس تولید محتوای ویدئویی
 • کارشناس تبلیغات پولی
 • کارشناس تولید محتوای متنی
 • تحلیل‌گر داده
 • کپی‌رایتینگ
 • ایمیل مارکتر
 • توسعه‌دهنده وب‌سایت
 • کارشناس تبلیغات کلیکی
 • سخن آخر

۱. اتوماسیون مارکتینگ

یکی از شغل های پر درآمد در حوزه دیجیتال مارکتینگ اتوماسیون مارکتینگ است. او در بخش فنی و نرم‌افزاری فعالیت دارد که بخش سنگین و در طیف دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شود. یک متخصص اتوماسیون بازاریابی از نرم‌افزار برای پیاده‌سازی خودکار فعالیت‌های بازاریابی استفاده می‌کند. مشتریان واقعی را شناسایی و رهبری می‌کند و فرایند تبدیل آن‌ها به فروش را به‌طور خودکار روی روال قرار می‌دهد.

این کار از طریق ایمیل مارکتینگ، بازاریابی پیامکی، اعلان‌های وب‌سایت و پاپ‌آپ انجام می‌شود. اتوماسیون مارکتینگ اصولاً بر قیف فروش تسلط دارد و آن را تقویت می‌کند؛ زیرا یک پایگاه کاربری بزرگ محسوب می‌شود. هرچه مردم بیشتر در مورد برند شما بدانند، بیشتر به آن اعتماد خواهند کرد و درنهایت از آن خرید می‌کنند. میانگین دستمزد یک متخصص اتوماسیون بازاریابی حدود ۶۱ هزار دلار در سطح جهانی است.

اتوماسیون مارکتینگ

۲. مدیر دیجیتال مارکتینگ

دومین شغل پردرآمد، پوزیشن مدیر دیجیتال مارکتینگ است که مسئولیت برنامه‌ریزی، عملیات و مدیریت کمپین‌های بازاریابی در خصوص برند، محصولات و خدمات یک شرکت را به‌عهده دارند.  یک مدیر دیجیتال مارکتینگ مسئولیت‌های متعددی را به‌عهده می‌گیرد. تمرکز اصلی آن‌ها افزایش و رشد دارایی‌های دیجیتال شرکت و ایجاد فرصت‌هایی برای فروش بیشتر است. او نقشی حیاتی در بهبود آگاهی از برند از کسب‌وکار در فضای شبکه‌های اجتماعی و هدایت آن‌ها برای افزایش ترافیک وب‌سایت و ایجاد سرنخ ایفا می‌کند.

مدیران دیجیتال مارکتینگ معمولاً از فناوری و همچنین در زمینه تجارت خاص تسلط دارند آن‌ها درست همانند یک بازاریاب باید در ایجاد استراتژی دیجیتال مارکتینگ با برنامه‌ریزی و اجرای بی‌نقص تجربه داشته باشند. متوسط درآمد مدیران دیجیتال مارکتینگ در کشور بزرگی همانند ایالات‌متحده آمریکا به‌طور متوسط ۱۸ تا ۴۹۲ هزار دلار متغیر است.

مدیر دیجیتال مارکتینگ

۳. کارشناس سئو

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو به‌عنوان یک مهارت همیشه سبز در دیجیتال مارکتینگ شناخته می‌شود. رتبه‌بندی وب‌سایت شما در بالای نتایج جستجو، افزایش ترافیک ورودی و اعتبار توسط کارشناس سئو اجرا می‌شود. او فردی است که به بهینه‌سازی موتورهای جستجو، الگوریتم های گوگل، نحوه کارکرد موتور جستجو و درک خلاقانه از نحوه لینک یک محتوا به نتیجه جستجو کاربر مسلط است.

متخصص سئو در بازار جهانی طرفداران زیادی دارد. زیرا بهینه‌سازی موتورهای جستجو خود یک صنعت ۸۰ میلیارد دلاری است. تنها دلیل محکم برای توجه به این صنعت بزرگ درجه یک آمار ۹۳ درصدی استفاده از کل فعالیت مردم در فضای اینترنت از طریق موتور جستجو است. ۷۵ درصد از مردم حتی به خود زحمت دیدن صفحه دوم نتایج جستجو را هم نمی‌دهند. یک متخصص بهینه‌سازی و کارشناس سئو به‌طور متوسط ۴۶ هزار دلار در سطح جهانی می‌تواند درآمد کسب کند.

برای آشنایی بیشتر با سئو می‌توانید صفحه سئو چیست آکادمی پورفیض را ببینید.

کارشناس سئو

۴. کارشناس تولید محتوای ویدئویی

اگر به‌دنبال شغل پردرآمد در حوزه دیجیتال مارکتینگ هستید، باید اشاره کنیم که تولیدکننده محتوای ویدئویی نیز در همین گروه قرار می‌گیرد. تولید و بازاریابی ویدئو به‌سرعت به یکی از بخش‌های اصلی استراتژی بهینه‌سازی سایت و شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است.

در هر کسب‌وکاری محتوای ویدئویی به‌سرعت توجه کاربران را از آن جلب می‌کند. با توجه به این‌که مخاطبان در دنیای امروز به‌سرعت به سمت گوشی‌های هوشمند می‌روند بیش‌از هر زمان دیگری با محتوای ویدئویی بیشتر ارتباط می‌گیرند. گوشی‌های همراه دیگر تنها یک وسیله سرگرمی نیست، بلکه ابزاری قدرتمند برای تبلیغ و تولید سرنخ به‌ویژه در رسانه‌های اجتماعی محسوب می‌شود. یک تولیدکننده محتوای ویدئویی در سطح جهانی می‌تواند ۵۷ هزار دلار درآمد داشته باشد.

کارشناس تولید محتوای ویدئویی

۵. کارشناس تبلیغات پولی

یک کارشناس تبلیغات پولی مسئول وارد کردن ترافیک به پرتال‌های وب‌سایت از طریق تبلیغات آنلاین در پلتفرم هایی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام گوگل و غیره است. آن‌ها باید سریعاً تشخیص دهند که کدام پلتفرم برای دستیابی به مخاطبانشان بهتر است و با مهارت‌های خرید رسانه خود خلاقیت به خرج دهند تا بهترین بهینه‌سازی ورودی را به دست آورند. متخصصان رسانه‌های پولی در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۹۰ میلیارد دلار درآمد برای شرکت‌ها ایجاد کرده‌اند. اندازه این بازار تنها در ۴ سال تقریباً ۲ برابر و به ۳۳۰ میلیارد دلار رسیده و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۶ به ۷۸۶ میلیارد دلار برسد.

۶۰ درصد از بودجه بازاریابی به هزینه‌های دیجیتال اختصاص می‌یابد که این امر فقط به این واقعیت اضافه می‌کند که هر تیم دیجیتالی به یک متخصص تبلیغات کلیکی نیاز دارد. نقش یک استراتژیست بازاریابی رسانه‌های اجتماعی شامل برنامه‌ریزی، اجرا، ایده‌های جذاب درباره‌ی برندها، مدیریت و نظارت بر استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی شرکت جهت افزایش آگاهی از برند است که در انتها فروش را برای شرکت به ارمغان می‌آورد. کارشناس تبلیغات پولی حدود ۶۶ هزار دلار در سطح جهانی می‌تواند درآمد داشته باشد.

کارشناس تبلیغات پولی

۶. کارشناس تولید محتوای متنی

پنجمین شغل پر در آمد در حیطه دیجیتال، کارشناس تولید محتوای متنی است. امروزه بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای هدایت ترافیک به وب‌سایت شما کافی نیستند، تکنیک‌های دیروز اکنون با نیاز شدید به محتوای باکیفیت جایگزین شده است. مشتری امروزی هیچ کاری انجام نمی‌دهد مگر این‌که تحت تأثیر محتوایی که کسب‌وکار منتشر کرده است، قرار بگیرد.

یک شرکت با ایجاد محتوای مناسب در رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت می‌تواند هیجان‌انگیز بماند؛ زیرا مخاطبان به‌طور فزاینده‌ای از همه‌چیز آگاه شده‌اند و می‌خواهند محتوای باکیفیت را در رسانه‌های اجتماعی یا در یا وبلاگ‌های سایت ببینند. ‌شغل بسیار خلاقانه است و همچنین نیروی محرکه برنامه‌ها و استراتژی بازاریابی محتوا محسوب می‌شود. متوسط درآمد کارشناس تولید محتوا در سطح جهانی ۵۲ هزار دلار است.

کارشناس تولید محتوای متنی

۷. کارشناس تحلیلگر داده

تجزیه‌وتحلیل یکی از بخش‌های مهم و اصلی دیجیتال مارکتینگ و فنی‌ترین مهارت‌های آن محسوب می‌شود. امروز هزاران داده در دسترس است، اگر از آن‌ها برای برند شما استفاده نشود فایده‌ای ندارد. داده‌ها کل چرخش خرید یک مشتری را نشان می‌دهد.

تجزیه‌وتحلیل به ما اطلاع می‌دهد که آیا کمپین موفقیت‌آمیز بوده یا خیر، چه تغییراتی را باید در برنامه خود ایجاد و چگونه مخاطبان بیشتری را برای کسب‌وکار خود به دست آورید. این فرد کمک می‌کند تا قیف فروش خود را بهینه کنید و با ساده کردن آن و کمک به آن‌ها در ایجاد راه‌حل برای آن مشکلاتی را که با آن مواجه هستید را برطرف سازید. یک تحلیلگر داده می‌تواند در سطح جهانی حدود ۶۲ هزار دلار درآمد داشته باشد.

کارشناس تحلیلگر داده

۸. کپی‌رایتر

این مهارت دیجیتال مارکتینگ تا زمانی‌که شما آن را انجام ندهید بسیار آسان به‌نظر می‌رسد. کپی‌رایت بسیار فراتر از نوشتن چند کلمه برای یک برند است، توانایی ثبت کامل احساسات برند، هدف و نام تجاری آن تنها در چند جمله یا گاهی حتی کلمات متعدد کاری خلاقانه است. کپی‌رایتر نیز جزو شغل های پر در آمد محسوب می‌شود. درآمد پوزیشن کپی‌رایتر می‌تواند تا ۵۴ هزار دلار در سطح جهانی باشد.

کپی رایتر

۹. ایمیل مارکتر

بازاریابی ایمیل یک حوزه مشخص از شاخه‌های بازاریابی محتوا و یک فعالیت اصلی برای تولید سرنخ در فضای دیجیتال و در انتها برای فروش محسوب می‌شود. ایمیل یکی از مؤثرترین قالب‌های محتوایی بوده و است. برای عملکرد خوب در این زمینه کارشناس بازاریابی ایمیل باید استراتژی مؤثر و نحوه نوشتن هر ایمیل را به‌طور متقاعدکننده در کند.

آن‌ها به نوعی در راستای کپی رایترها قرار می‌گیرند. بازاریابان ایمیل مسئول ایجاد، سازماندهی و مدیریت کمپین‌های بازاریابی ایمیلی هستند علاوه‌براین آن‌ها وظایف مختلفی برای انجام دهم که ممکن است شامل بهینه‌سازی کمپین، هم‌سویی کمپین‌های ایمیل با پیام‌های کلیدی مدیریت لیست‌های ایمیل و حمایت از تلاش‌های بازاریابان دیجیتال است.یک ایمیل مارکتر به‌طور متوسط می‌تواند ۵۴ هزار دلار در سطح جهانی درآمد کسب کند.

ایمیل مارکتر

۱۰. برنامه نویس فرانت اند (توسعه‌ دهنده سایت)

از دیگر شغل های پر در آمد در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئو توسعه‌دهنده وب‌سایت است. امروزه هر کسب‌وکاری که قصد آنلاین شدن داشته باشد برای آنکه یک وب‌سایت بسازد باید سراغ توسعه‌دهنده وب برود. به‌عنوان یک توسعه‌دهنده وب باید با زبان‌های مختلف کد نویسی مورد استفاده و به‌روز شده آشنا باشید و استعداد ایجاد وب‌سایت کاربردی و درعین‌حال جذاب برای کسب‌وکار را داشته باشید. این یکی از پرتقاضا ترین مهارت‌های دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروزی محسوب می‌شود و این شغل شامل ایجاد و نگهداری وب‌سایت است.

تقریباً ۵۰ تا ۶۰ درصد از کسب‌وکارهای کوچک حتی در بخش دیجیتال و پررونق امروزی وب‌سایت ندارند. امروزه از هر ۳ نفر ۱ نفر قبل‌از خرید هر محصولی یک شرکت را به‌صورت آنلاین جستجو می‌کند؛ بنابراین اگر کد نویسی برای شما جذاب است و در آن مهارت دارید در بازار دیجیتال می‌توانید به‌دنبال این شغل باشید. توسعه‌دهنده‌ی وب مبتدی به‌راحتی می‌تواند ۶۰ هزار دلار در سطح جهانی درآمد داشته باشد.

توسعه‌دهنده وب‌سایت

۱۱. برنامه نویس بک اند

یکی دیگر از شغل‌های بسیار پردرآمد و البته پر مسئولیت برنامه نویس بک اند است. زبان‌های برنامه نویسی PHP ASP و… به همراه حداقل یک فریم ورک از هر کدام، تخصص اصلی آن‌هاست. برنامه نویسی که هم به زبان‌های برنامه نویسی فرانت اند و هم بک اند مسلط باشد، برنامه نویس فول استک نام دارد که در صورت داشتن تجربه بالا می‌تواند تا ماهی صدها میلیون تومان درآمد داشته باشد.

۱۲. کارشناس تبلیغات کلیکی

رتبه‌بندی وب‌سایت در صفحه اول برای نتایج ارگانیک می‌تواند مزایای زیادی به‌همراه داشته باشد که به‌مرور زمان افزایش می‌یابد، اما این روند مدتی طول می‌کشد تا چنین نتیجه‌ای را برای سایت به ارمغان آورد. بااین‌حال پرداخت هزینه تبلیغات به‌ازای کلیک گزینه‌ای برای به دست آوردن کاربران مرتبط و فوری است. نشان‌دادن نام تجاری و کسب‌وکار شما در نتایج برتر تضمین شده‌ است، شما باید برای هر کلیک تبلیغات خود هزینه پرداخت کنید.

اگرچه پیشنهاد قیمت بیشتر به این معنی نیست که تبلیغات شما می‌شود؛ زیرا مرتبط بودن تبلیغ و امتیاز کیفیت عناصری هستند که روی نشان دادن آن در صدر جستجو تاثیر می‌گذارد.کارشناس تبلیغات کلیکی فردی است که می‌تواند این بخش از بازاریابی وب‌سایت شما را برنامه‌ریزی کند و توسعه دهد. او درک بهتری از نحوه ایجاد یک تجربه یکپارچه برای مخاطبان هدف خود دارد. میانگین درآمد آن‌ها در سطح جهانی ۴۴ هزار دلار است.

کارشناس تبلیغات کلیکی

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم به معرفی شغل های پر درآمد در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئو بپردازیم. یکی از پردرآمدترین مشاغل آنلاین، مدیر دیجیتال مارکتینگ و اتوماسیون مارکتینگ است. کارشناس سئو و زیرمجموعه‌های آن یعنی تولیدکننده محتوای ویدئویی، متنی و ایمیل مارکتینگ در رده‌های بعدی در حوزه مشاغل پردرآمد این حیطه پرطرفدار قرار می‌گیرند. همچنین در اینجا اطلاعاتی درباره نقش‌های شغلی مختلفی که می‌توانید در زمینه دیجیتال مارکتینگ داشته باشید، ارائه داده شد. نقش‌های شغلی متعددی در این حوزه وجود دارد. شما فقط باید مهارت لازم را به دست آورید تا بتوانید بهترین کار را انجام داده و پس‌از آن درآمد مناسبی هم داشته باشید.

سوالات متداول درباره شغل های پر درآمد

آیا کارشناس سئو جزو شغل های پر درآمد است؟

بله. سئوکاران به نسبت تجربه و رزومه مناسبی که دارند می‌توانند به‌طور متوسط ۴۲ تا ۸۱ هزلر دلار در سال درآمد داشته باشند.

پردرآمدترین مشاغل در حوزه بازاریابی دیجیتال کدام است؟

اتوماسیون مارکتینگ و مدیر دیجیتال مارکتینگ به‌ترتیب جزو پر درآمدترین مشاغل در حوزه بازاریابی آنلاین به شمار می‌روند.

متوسط درآمد دیجیتال مارکتر در سال چقدر است؟

به‌طور متوسط درآمد دیجیتال مارکتر در سطح جهانی حدوداً ۷۲ هزار دلار در سال برآورد می‌شود.

متوسط درآمد متخصص سئو در سال چقدر است؟

به‌طور متوسط درآمد متخصص سئو در سطح جهانی حدوداً ۶۹ هزار دلار در سال برآورد می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

305 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست