الگوریتم فلوریدا چیست؟ نکات طلایی درباره Florida google اولین بروزرسانی اصلی الگوریتم گوگل

الگوریتم Florida درحقیقت یک نوع مکانیسم رتبه‌بندی منظم جهت مبارزه با لینک‌های اسپم است. در سال‌های اولیه زمانی‌که گوگل به‌تازگی شهرت جهانی پیدا کرده بود، تئوری‌های مختلفی درباره نحوه کارکرد آن وجود داشت. هرچند که الگوریتم فلوریدا جزو نخستین بروزرسانی‌های رتبه‌بندی الگوریتم گوگل محسوب می‌شود، اما طبق آخرین بروزرسانی که روی فلوریدا در مارس ۲۰۱۹ صورت گرفته، جامعه سئوکاران متوجه شدند که هدف آن بهبود رضایت کاربران است.

الگوریتم فلوریدا (Florida google) چیست؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

امروز در این مطلب از آکادمی پورفیض قصد داریم درباره الگوریتم فلوریدا صحبت کنیم، اولین الگوریتمی که با به‌روزرسانی خود در سال ۲۰۰۳ میلادی یک تغییر اساسی در دنیای سئو به وجود آورد. الگوریتم Florida را باید یک تغییر اساسی در نحوه رتبه‌بندی گوگل دانست که در اواخر نوامبر ۲۰۰۳ به اجرا درآمد این بروزرسانی متدها و فیلترهای خاصی را برای تعدادی از کلمات کلیدی در نظر گرفت که نتیجه آن تغییر گسترده در موقعیت رتبه‌بندی صفحات مختلف سایت‌ها شد.

یکی از مهم‌ترین بروزرسانی‌های فلوریدا در سال ۲۰۰۴ رقم خورد. در واقع این اولین به‌روزرسانی بزرگ الگوریتم های گوگل بود که یک تحول عظیم را در سایت‌ها ایجاد کرد. آنچه که در ادامه این مقاله آموزشی قرار است به بیانشان بپردازیم شامل موارد زیر هستند:

  • الگوریتم فلوریدا گوگل چیست و چگونه کار می‌کنند؟
  • هدف از به‌روزرسانی الگوریتم فلوریدا گوگل چه بود؟
  • الگوریتم گوگل فلوریدا چه تغییراتی در سئو ایجاد کرد؟
  • آیا الگوریتم فلوریدا براساس تجزیه‌وتحلیل لینک ایجاد شده بود؟
  • سخن پایانی

الگوریتم فلوریدا گوگل چیست و چگونه کار می‌کند؟

در یک جمله و به زبان ساده الگوریتم Florida درحقیقت یک نوع مکانیسم رتبه‌بندی منظم جهت مبارزه با لینک‌های اسپم است. در سال‌های اولیه زمانی‌که گوگل به‌تازگی شهرت جهانی پیدا کرده بود، تئوری‌های مختلفی درباره نحوه کارکرد آن وجود داشت.

برای مثال برخی از بهترین سئوکاران کلاه سیاه گمان می‌کردند که گوگل از OCR که تشخیص متن از روی عکس‌هایی با فرمت JPG یا PNG است برای شناسایی دکمه خرید در سایت‌های تجارت الکترونیک استفاده می‌کند تا آن‌ها را از جستجوهای اطلاعاتی حذف کند. بروزرسانی آن تاثیر مستقیم بر روی لینک‌ها داشت. فلوریدا دقیقاً یک نوع الگوریتم تحلیل لینک است که در آن زمان هیچ‌کس از نحوه عملکرد آن اطلاعات خاصی نداشت.

الگوریتم فلوریدا گوگل چیست و چگونه کار می‌کند؟

در آن زمان بسیاری از متخصص سئو تلاش می‌کرد تا کشف کند که چه نوآوری‌هایی در به‌روزرسانی الگوریتم رتبه‌بندی گوگل منجر به ایجاد تغییرات شدید در موقعیت همه سایت‌ها شده است. برخی پس از تحقیقات گسترده توانستند موارد زیر را درباره عملکرد فلوریدا دریابند:

لیست عبارات جستجو

یکی از مواردی که پس از تحقیقات به دست آوردند این بود که گوگل از فیلتر سئو برای لیست خاصی از عبارات جستجو استفاده می‌کند؛ بنابراین اگر کلمه‌ای از این لیست استفاده شده باشد فیلتر سئو فعال می‌شود. بنابراین در این‌جا ممکن است وب‌سایت‌ها توسط این فیلتر از رتبه‌بندی نتایج گوگل حذف شوند یا رتبه جدیدی کسب کنند. برای آشنایی دقیقتر با اینکه سئو چیست کلیک کنید.

رتبه محلی

در حقیقت روشی برای اصلاح رتبه‌بندی براساس لینک سایت‌های انتخاب شده است. بر اساس برخی تئوری‌های بیان شده، گوگل چنین روشی را به الگوریتم خود اضافه کرده تا سایت‌هایی با لینک‌های داخلی زیاد را که در صدر نتایج گوگل قرار می‌گرفتند را از رتبه‌های ابتدایی خارج کند.

ریشه کلمات

با توجه به این ایده تصور می‌شود که گوگل اکنون کلمات را با همان ریشه در یک عبارت جستجو مرتب‌سازی می‌کند. این یعنی گوگل به‌طور خودکار تغییرات را جستجو را نیز متوجه می‌شود که شامل ریشه کلمه درخواستی است.

هدف از به‌ روزرسانی الگوریتم فلوریدا گوگل چه بود؟

هرچند که این جزو نخستین بروزرسانی‌های رتبه‌بندی الگوریتم گوگل محسوب می‌شود، اما طبق آخرین بروزرسانی که روی الگوریتم فلوریدا در مارس ۲۰۱۹ صورت گرفته، جامعه سئوکاران متوجه شدند که هدف آن بهبود رضایت کاربران است. گوگل اهمیت فاکتور کاربر را بیش‌ از هر زمان دیگری افزایش داده و از این‌رو به زبان ساده کاربران آنچه را که می‌خواهند ببینند، می‌بینند.

به لطف این بروزرسانی محتوای با کیفیت بالاتر توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند؛ زیرا دسترسی به آن آسان‌تر می‌شود. همچنین گوگل اعلام کرده است که قصدش مانند علامت‌گذاری محتوای با کیفیت بالا زمانی‌که اشاره بیشتری به لینک‌های منبع وجود دارد، نیست. درحقیقت تعداد لینک‌ها اهمیت چندانی ندارند، زیرا بهترین پاسخ‌ها به سوالات خاص در وب سایت‌های ناشناخته و با لینک‌های کم پیدا می‌شوند. این الگوریتم به‌جای توجه به برند و معیارهای این‌چنینی، فاکتورهای خاصی مثل کلیک و همچنین رضایت کاربر را به همراه نرخ پرش، زمان سپری شده توسط کاربر در صفحه و غیره را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌دهد.

هدف از به‌روزرسانی الگوریتم فلوریدا گوگل چه بود؟

الگوریتم گوگل فلوریدا چه تغییراتی در سئو ایجاد کرد؟

شاید دیدن این جمله برای شما کمی تعجب‌برانگیز باشد. به‌روزرسانی الگوریتم فلوریدا را می‌توان یک اتفاق بزرگ در دنیای سئو دانست. این به‌روزرسانی که در ۱۶ نوامبر ۲۰۰۳، دقیقاً قبل از فصل خرید کریسمس و قبل از برگزاری کنفرانس Pubcon Florida در اورلاندو رقم خورد. فلوریدا بلافاصله به‌عنوان یک تغییر اساسی در نحوه محاسبه لینک‌ها در رتبه‌بندی گوگل تلقی شد.

اگر آپدیت الگوریتم Florida رخ نمی‌داد بسیاری از سایت‌هایی که واقعاً محتوای مفید برای کاربر ارائه می‌کردند و غیر اسپم بودند رتبه‌بندی خود را از دست می‌دادند، الگوریتم فلوریدا کمک کرد تا آن‌ها نیز بتوانند به رتبه واقعی که حقشان بود دسترسی پیدا کنند.

متأسفانه این موارد که به‌ظاهر مثبت کاذب نامگذاری شده بود، بسیاری از خرده‌فروشان کوچک و شرکت‌های وابسته را یک‌شبه از کار بیکار کرده بود. این واکنش به‌قدری عظیم بود که گوگل قول داد سعی کند تا قبل‌از تعطیلات دیگر هرگز بروزرسانی قابل‌توجهی ارائه ندهد. گوگل تا سال ۲۰۱۱ به وعده خود عمل کرد.

این تغییر تا سال ۲۰۰۴ ادامه یافت. مت کاتس از گروه اسپمینگ اسبق گوگل بود، به‌طور فعال به‌دنبال نمونه‌هایی از موارد مثبت کاذب بود. بسیاری از مشاوران نشانی‌های اینترنتی نمونه از سایت‌های بی‌گناهی که تحت تاثیر به‌ روزرسانی فلوریدا قرار گرفته بودند را نیز ارسال کردند. در ژانویه یا فوریه سال ۲۰۰۴ بود که رتبه‌بندی گوگل شروع به تثبیت کرد و بیشتر سایت‌ها به یک رتبه ثابتی دسترسی یافتند.

الگوریتم گوگل فلوریدا چه تغییراتی در سئو ایجاد کرد؟

آیا الگوریتم فلوریدا براساس تجزیه‌ و تحلیل لینک ایجاد شده بود؟

طبق جدول زمانی توسعه تحلیل لینک با زمانی‌که فلوریدا در اواخر سال ۲۰۰۳ بروزرسانی شد، مطابقت دارد. گوگل از سال ۲۰۰۱ بر روی استخراج نمودار وب تحقیق کرده بود، این کاملاً منطقی است که فرض کنیم فلوریدا اولین تلاش گوگل مبنی‌بر استفاده از تجزیه‌وتحلیل آماری برای یافتن سایت‌های اسپمینگ بود.

این اولین آپدیت روی الگوریتم رتبه‌بندی گوگل بود، اما پر از آسیب تکان‌دهنده برای سایت‌های مختلف محسوب می‌شد که فقط نشان داد این الگوریتم چقدر جدید و مهم تلقی می‌شود.

با این حال نباید این حقیقت را پنهان کنیم که تجزیه‌وتحلیل لینک چقدر در دنیای سئو تغییر ایجاد کرده بود. این الگوریتم کمک کرد تا عباراتی مثل طبیعی به‌نظر رسیدن لینک‌ها به وجود آید. حتی امروزه صنعت سئو همچنان نگران طبیعی به‌نظر رسیدن لینک‌های داخلی و خارجی است و دلیل خوبی هم برای این موضوع دارد.

این روزها مقالات تحقیقاتی زیادی وجود ندارد که بر تجزیه‌وتحلیل لینک متمرکز شود، ممکن است به این دلیل باشد که فناوری کاملاً به بلوغ واقعی رسیده است. اغلب تاکید بر یادگیری هوشمندانه در زمینه‌های درک مفاهیم، درک محتوا و شناسایی هدف و نیاز کاربر دارند.

آیا الگوریتم فلوریدا براساس تجزیه‌وتحلیل لینک ایجاد شده بود؟

سخن پایانی

در این‌جا درباره فلوریدا گوگل که جزو اولین بروزرسانی‌های الگوریتم رتبه‌بندی محسوب می‌شود نکات مهمی را یاد گرفتیم. این‌که دقیقاً چگونه الگوریتم اصلی گوگل توسط به‌روزرسانی فلوریدا اصلاح شد، هنوز هم مشخص نیست و همیشه ایده‌های جدید و جالبی وجود خواهد داشت که تئوری‌های قدیمی را رد می‌کند. موتور جستجوی گوگل برای کسب اطمینان از نتایج خوب برای کاربران خود همواره به تکامل خود ادامه می‌دهد. برای یادگیری سئو می‌توانید از آموزش خصوصی سئو پور فیض استفاده کنید.

نکته جالب اینجاست که این الگوریتم هر چیزی که بوده توجه خاصی به سایت‌هایی داشته که حسابی با ایجاد لینک‌های هرز همیشه می‌توانستند در صدر نتایج قرار بگیرند، اما با اولین بروزرسانی در سال ۲۰۰۳ حسابی یک تغییر رتبه اساسی در همه سایت‌هایی که اسپم و غیر اسپم بودند، ایجاد کرد. فلوریدا گوگل را می‌توان نقطه عطف این مرورگر محبوب برای به دست آوردن جلب رضایت کاربری دانست.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

920 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست