الگوریتم EMD یا Exact Match Domain چیست

هدف از راه‌اندازی و ارائه الگوریتمEMD، نشانه‌گیری نام دامنه نیست، بلکه هدف اصلی آن بررسی کردن وب سایت‌هایی است که از روش‌های سئو کلاه سیاه استفاده می‌کنند. ضعف مشترک وب سایت‌هایی که با الگوریتم EMD یا به روز رسانی دقیق دامنه مواجه می‌شوند این است که سئو آن‌ها دامنه‌هایی با کلمات کلیدی دقیق است، اما متاسفانه محتوای ضعیفی دارند. این موضوع برای وب سایت آن‌ها، ارزش بسیار کمی را به وجود می‌آورد.

الگوریتم EMD

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

کمی پس از اینکه Google دو الگوریتم بسیار محبوب، تاثیرگذار و همچنین معروفش را یعنی الگوریتم‌ پاندا و الگوریتم پنگوئن را به روز رسانی و معرفی کرد، شاهد تغییر در بهینه سازی و سئو بسیاری از سایت‌ها بودیم. این تغییر آنقدر جدی و مهم بود که باعث شد برخی از وب سایت‌ها به‌طور کامل از صفحات جست و جو حذف شوند. پس از این اتفاقات و تغییرات زمان بسیار مناسبی برای معرفی الگوریتم EMD یا Exact Match Domain بود. در ادامه این مطلب از آکادمی پورفیض بیشتر درباره این الگوریتم صحبت می‌کنیم.

برای آشنایی با دیگر الگوریتم های گوگل کلیک کنید

الگوریتم EMD چیست

الگوریتم EMD یا Exact Match Domain، یکی از الگوریتم های گوگل در سال ۲۰۱۲ است که دقیقاً آنچه را که نامگذاری شده، مورد هدف قرار می‌دهد.

هدف از راه‌اندازی و ارائه الگوریتمEMD، نشانه‌گیری نام دامنه نیست، بلکه هدف اصلی آن بررسی کردن وب سایت‌هایی است که از روش‌های سئو کلاه سیاه استفاده می‌کنند. ضعف مشترک وب سایت‌هایی که با الگوریتم EMD یا به روز رسانی دقیق دامنه مواجه می‌شوند این است که سئو آن‌ها دامنه‌هایی با کلمات کلیدی دقیق است، اما متاسفانه محتوای ضعیفی دارند. این موضوع برای وب سایت آن‌ها، ارزش بسیار کمی را به وجود می‌آورد. 

به چه دلیل گوگل به فکر معرفی الگوریتم EMD یا Exact Match Domain افتاد؟

ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که چه داستانی پشت این الگوریتم است؟ مطمئنا می‌دانید که هر یک از الگوریتم‌های Google داستان خاصی پشت خود دارند، الگوریتم EMD نیز از این قاعده مستثنی نیست و داستانی پشت خود دارد!

داستان راه‌اندازی و معرفی الگوریتم EMD از آن جایی شروع می‌شود که تعداد زیادی از وبسمتران پس از اینکه با جریمه سایت خود و همچنین از دست دادن رتبه‌ وب سایت خود پس از معرفی الگوریتم‌ پاندا و پنگوئن در سال ۲۰۱۲ روبرو شده بودند، مصمم شدند از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه استفاده کنند. 

برخی از این تکنیک‌ها شامل ایجاد یک دامنه با نام یک خدمت یا نام یک محصول، گرفتن بک لینک‌های بسیار ضعیف و همچنین خرید لینک‌های پولی است. همین‌طور جهت افزایش رتبه وب سایت خود در گوگل اقدام می‌کنند تا در آخر بتوانند به صفحه اول Google برسند. زمانی که گوگل متوجه شد که چنین روش‌های غیراخلاقی و غلطی برای بهینه سازی و سئو وب سایت وجود دارد و از آن بی‌خبر بوده، برای راه‌اندازی و معرفی الگوریتم EMD اقدام کرد. 

راهکارهای بهبود سئو سایت با الگوریتم EMD

حتی در سال ۲۰۱۲، استفاده از دامنه‌های منطبق بر اساس دستورالعمل‌های وب‌مستر گوگل هرگز یک تکنیک معتبر نبود. این کار یکی از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه در نظر گرفته می‌شد، زیرا شما از نظر فنی نتایج جستجو را دستکاری کرده‌اید. به دلیل رواج این تکنیک در آن زمان، گوگل احساس کرد که باید جلوی آن را بگیرد. 

وب سایت‌هایی که محتوای بی کیفیتی داشتند، مشکلات زیادی را به وجود آوردند و الگوریتم جنجگجوی مهربان یعنی پاندا سعی در حل آن‌ها داشت. اما هنگامی که نوبت به الگوریتم به روز رسانی دقیق دامنه می‌رسید، پاندا کار خوبی انجام نمی‌داد. ورود الگوریتم EMD به این معنی بود که سئوکار هانمی‌توانند فقط یک سایت با دامنه‌های دقیق خریداری کنند و محتوایی با کیفیت پایین ارائه دهند. 

این الگوریتم سئو را پیچیده‌تر کرد واکنون لازم است همه چیز را برنامه ریزی کنند از سئو داخلی، بازاریابی محتوا، لینک و همه چیز. اکنون وب مسترها تمایل کمتری به ساخت سایت‌های کم کیفیتی دارند که صرفاً برای کسب رتبه بندی هستند.

اگر به روز رسانی الگوریتم EMD به شما ضربه‌ای وارد کرد چه کاری انجام دهید؟ 

اگر به روزرسانی به شما ضربه‌ای وارد کرد باید از شر محتوای کم کیفیت خلاص شوید یا آن را بهبود ببخشید. لطفاً توجه داشته باشید، گوگل رسماً توصیه کرده است که بهبود محتوای بی کیفیت بسیار بهتر از حذف کامل صفحات با کیفیت پایین است. برای شناسایی لینک‌های ورودی هرزنامه‌ای که دارای سیگنال‌های نامعتبر هستند، در یک کمپین حذف لینک شرکت کنید تا آن‌ها را از بین ببرید. 

چگونه می‌توانم رتبه گوگل خود را بدون استفاده از الگوریتم ای ام دی افزایش دهم؟

برای اینکه وب سایت خود را در صفحه اول گوگل قرار دهید، چند چیز مورد نیاز است:

وب سایت شما باید به گونه ای کدگذاری شده باشد که نرم افزار موتورهای جستجو به راحتی بتوانند آن را پیدا کنند. وب سایت شما باید برای موبایل بهینه شود و برچسب‌ها، عناوین، عنوان‌ها و کلمات کلیدی مناسب را داشته باشد. شما به محتوای متنوعی نیاز دارید، از جمله وبلاگ‌ها، صفحات فرود، بیانیه‌های مطبوعاتی، خبرنامه‌های ایمیل، کتاب‌های الکترونیکی و موارد دیگر. 

همچنین آنها باید به اندازه کافی معتبر باشند. شما در وب‌سایت خود به ویدئو نیز نیاز دارید. شما باید سایت خود را به سایر وب سایت‌های مرتبط و معتبر معرفی کنید و از آنها بخواهید که به شما به عنوان یک مرجع لینک، ارجاع و استناد کنند. لینک‌ها فاکتور بزرگی در رتبه بندی جستجو هستند. لینک‌ها برای موتور جست و جو نماد اعتماد هستند، البته توجه داشته باشید که آن‌ها باید از منابع معتبر باشند. 

برای آشنایی با سئو کلاه خاکستری کلیک کنید

دلیل اهمیت الگوریتم YMYL چیست | Your Money or Your Life پول یا زندگی شما

مطمئنا می‌دانید که رضایت کاربران برای گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد. گوگل می‌خواهد کاربرانش از جست و جو لذت ببرند و به خوبی ارتباط برقرار کنند. راه‌اندازی و ارائه الگوریتم YMYL هم بخاطر این موضوع است. این الگوریتم مطمئن می‌شود که هیچ‌گونه سوء استفاده‌ای صورت نمی‌گیرد و همه چیز در بهترین و امن‌ترین حالت ممکن انجام می‌شود. 

به روز رسانی الگوریتم ای ام دی قرار بود به صورت دوره ای اجرا شود

دنی سالیوان در SearchEngineLand نوشت: گوگل تایید کرد که الگوریتم EMD به صورت دوره ای اجرا می‌شود و وب‌سایت‌هایی که ضربه خورده‌اند، یا فیلتر می‌مانند یا فرصتی برای فرار از فیلتر پیدا می‌کنند. 

مطالعات موردی به روز رسانی الگوریتم EMD

در آگوست ۲۰۱۶، مارک پرستون مطالعه موردی را منتشر کرد که اثربخشی دامنه‌های مطابقت دقیق و سئوی محلی را ردیابی می‌کرد. به نظر می‌رسید نتایج مطالعه به برخی از اثربخشی دامنه‌های تطبیق دقیق باقی‌مانده امروز اشاره دارد. این مطالعه موردی در اواخر سال ۲۰۱۴ اثربخشی دامنه‌های تطبیق دقیق را بررسی کرد. 

نتیجه مطالعات هم نشان می‌دهد، این کیفیت است که مهم است. اگر از یک به روزرسانی دقیق دامنه استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که سایت را با محتوای با کیفیت و بک‌لینک مفید بسازید. روی عواملی تمرکز کنید که به شما در ایجاد یک سایت موفق کمک می‌کند و نباید در نتیجه تلاش‌های خود متحمل جریمه یا سایر اقدامات منفی شوید. عواملی که باید روی آن‌ها تمرکز کنید عبارتند از: کیفیت، منحصر به فرد بودن، اقتدار، ارتباط و اعتماد.

آیا دامنه‌های تطبیق دقیق هنوز کار می‌کنند؟

دامنه‌های تطبیق دقیق برای سئو ارزشمند بودند. در گذشته، این دامنه‌ها رتبه بندی و ترافیک بسیار خوبی را ارائه می‌کردند. 

آیا گوگل به روزرسانی دقیق دامنه را دوست دارد؟

گوگل به روزرسانی دقیق دامنه را دوست دارد، البته تا زمانی که اسپم نباشد. دامنه Hotels.com مثال خوبی برای این موضوع است. این یک دامنه تطبیق دقیق است، زیرا دامنه دقیقاً با کلمه کلیدی [hotels] مطابقت دارد، همچنین سال به سال بر SERP‌ها (صفحات نتایج جست و جو گوگل) برای جستجوی هتل‌ها تسلط دارد. این نام دامنه اکنون بیش از ۲۷ سال سن دارد و حدود ۱۱ میلیون دلار خریداری شده است.

کاربر برای اینکه هتلی را در نزدیکی مقصد سفر خود پیدا کند، به Hotels.com مراجعه می‌کند، تنها به این دلیل که به خاطر سپردن، اشتراک گذاری و تایپ آن آسان است. مطمئنا اگر این دامنه برای فروش بود، افراد زیادی برای خرید آن اقدام می‌کردند. همچنین این سایت دارای اعتبار دامنه ۸۷ به خاطر محتوا، لینک‌ها و قدمت آن است.

 این دامنه  بخاطر کلمه کلیدی [hotels] در جایگاه اول قرار می‌گیرد. همچنین با اطمینان از اینکه از منظر نام تجاری اول است و در اولین موقعیت ارگانیک در SERP‌ها واقع شده، استراتژی درستی دارد. البته، مالک این دامنه نمی‌تواند برای لیست‌های محلی رتبه‎بندی کند، زیرا مالک هتل‌ها نیست. 

EMD‌های خوب

برای پیدا کردن EMDهای خوب، توصیه می‌شود:

  • تماشای اخبار یا جستجوی Google Trends
  • مراجعه به یک ثبت کننده دامنه
  • بررسی کنید که آیا دامنه مد نظر شما ثبت شده است یا خیر. اگر اینطور نیست، آن را ایمن کنید، لینک و همچنین محتوایی با کیفیت بالا ایجاد کنید، کمی عشق اجتماعی به دست آورید و آن را به یک برند تبدیل کنید.

سخن پایانی درباره الگوریتم YMYL

Google ابتدا به‌روزرسانی EMD را برای تنظیم هرزنامه‌ها و پاکسازی SERP‌ها استفاده کرده بود. در پایان سال ۲۰۱۲، گوگل متوجه شد که برخی از دارندگان دامنه با تطابق دقیق، صرفاً به دلیل داشتن یک EMD جذاب جریمه شده‌اند. گوگل سپس به‌روزرسانی الگوریتمی را منتشر کرد که ارزش این دامنه‌ها را بهبود بخشید و سایت‌هایی را که EMD با کیفیت پایینی داشتند مجازات کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

983 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست