آموزش بخش Enhancement در سرچ کنسول

علاوه بر ویژگی‌های اصلی، سرچ کنسول گوگل همچنین شامل مواردی است که ممکن است به آن‌ها توجهی نداشته باشید. عناصر اضافی که ممکن است شاید هیچ وقت به آن‌ها نیازی نداشته باشید، اما برخی دیگر آن‌ها را ارزشمند می‌دانند. این ویژگی‌ها در بخش Enhancement در سرچ کنسول یافت می‌شوند. آن‌ها به صاحبان سایت کمک می‌کنند تا عوامل مختلف و اختیاری سایت خود را ردیابی و مدیریت کنند. این پست قرار است در مورد بخش‌های اصلی «Enhancements» در سرچ کنسول کنسول جستجوی گوگل صحبت کند که می‌تواند به شما در بهینه‌سازی سایتتان کمک کند.

سرچ کنسول Enhancement آموزش

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

سرچ کنسول گوگل یک ابزار رایگان برای بررسی عملکرد وبسایت ما در مرورگر است. با استفاده از گزارش‌هایی که این ابزار به شما می‌دهند، می‌توانید به خوبی وضعیت وبسایت خودتان را بهبود ببخشید و لینک یک گوگل را از آن خود کنید. در این سری از مقالات آموزشی آکادمی سئو پورفیض به آموزش بخش Enhancement در سرچ کنسول می‌پردازیم.

شما در بخش Enhancement در سرچ کنسول می‌توانید به بررسی sitelink searchbox، review snippets، products، FAQ یا سوالات متداول، Breadcrumbs، Logos و بررسی AMP در Enhancement سرچ کنسول بپردازید. در ادامه مطلب هر یک از این بررسی را جداگانه توضیح می‌دهیم.

استفاده از گزارش‌ها و بخش‌های اصلی سرچ کنسول گوگل می‌تواند برای بسیاری از کاربران کاربردی باشد.

 • بخش Enhancement در سرچ کنسول چیست؟
 • بررسی sitelink searchbox در Enhancement سرچ کنسول
 • بررسی review snippets در Enhancement در سرچ کنسول
 • بررسی products در Enhancement سرچ کنسول
 • بررسی FAQ در Enhancement سرچ کنسول
 • بررسی Breadcrumbs در Enhancement سرچ کنسول
 • بررسی Logos در Enhancement سرچ کنسول
 • بررسی AMP در Enhancement سرچ کنسول
 • چرا باید به بخش Enhancement در سرچ کنسول اهمیت بدهیم؟
 • سخن پایانی

بخش Enhancement در سرچ کنسول چیست؟

بخش Enhancements مکانی برای جمع آوری تمام عملکردها و پیشرفت‌هایی است که می‌تواند منجر به نتایج فوق العاده شود. ما امروزه در مورد مسائل متعددی در وبسایت خود محتوا تولید می‌کنیم و خوب است که با استفاده از ابزارهایی مانند سرچ کنسول بتوانیم نتیجه کار خود را مورد بررسی قرار دهیم.

بخش Enhancement در سرچ کنسول نشان می‌دهند که چه تعداد پیشرفت معتبر دارید یا چه تعداد صفحات خطا یا هشدار دارند. جزئیات مربوط به نوع خطاها و هشدارها و نشانی‌های اینترنتی را دریافت می‌کنید. همچنین یک خط روند وجود دارد که نشان می‌دهد تعداد مشکلات در حال افزایش یا کاهش است و این تازه شروع کار است!

گزارش‌های پیشرفت‌ به شما کمک می‌کنند مشکلاتی را که مانع عملکرد شما در جستجو می‌شوند، پیدا کرده و برطرف کنید. با بررسی مشکلات، خواندن اسناد پشتیبانی و تأیید اصلاحات، می‌توانید شانس خود را برای دریافت نتایج برتر در گوگل افزایش دهید.

گوگل سرچ کنسول چیست؟ Enhancement بخش

بررسی sitelink searchbox در Enhancement سرچ کنسول

برای کسانی که از گزینه Sitelinks Searchbox استفاده می‌کنند، ممکن است گزارش جدیدی را در قسمت گزارش‌های بهبود مشاهده کنند تا جزئیات بیشتری درباره عملکرد و/یا خطاهای مربوط به نشانه‌گذاری Sitelink Searchbox به شما نشان دهد. این گزارش روند خطاها، هشدارها و موارد معتبر را به شما نشان می‌دهد. حتی می‌توانید با کلیک کردن روی کادرهای رنگی بالای نمودار میله‌ای هر موضوع، وضعیت را به صورت جداگانه مشاهده کنید. همچنین می‌توانید با کلیک روی یک ردیف خاص در زیر نمودار میله‌ای، هشدارها و خطاها را در هر صفحه بررسی کنید.

نوار جستجویی که برای برخی سایت‌ها در نتایج جستجو می بینید را می شناسید؟ این یک جعبه جستجوی لینک‌های سایت است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا مستقیماً در یک سایت جستجو کرده، بدون اینکه ابتدا سایت را باز کنند. Yoast SEO به طور خودکار تمام داده‌های ساختاریافته و انواع اسکیما لازم برای جعبه‌های جستجوی پیوندهای مورد نیاز را به سایت شما اضافه می‌کند، اما این به گوگل بستگی دارد که تصمیم بگیرد کدام آدرس را دریافت کند و چه کسی نگیرد. در سرچ کنسول، می‌بینید که کدام آدرس‌های اینترنتی در سایت شما ممکن است جعبه جستجو داشته باشند.

گوگل سرچ کنسول Enhancement در sitelink searchbox بررسی

بررسی Logos در Enhancement سرچ کنسول

اگر از بخش Logos استفاده می‌کنید، گوگل همچنین ممکن است گزارش بهبود جدیدی را به آن بخش اضافه کند که جزئیات بیشتری در مورد عملکرد یا خطاهای اطراف نشانه‌گذاری Logos به شما نشان دهد. این گزارش روند خطاها، هشدارها و موارد مرتبط را به شما نشان می‌دهد. همانند بخش قبلی حتی می‌توانید با کلیک کردن روی کادرهای رنگی بالای نمودار میله‌ای، هر موضوع وضعیت را به صورت جداگانه مشاهده کنید. همچنین می توانید با کلیک روی یک ردیف خاص در زیر نمودار میله‌ای، هشدارها و خطاها را در هر صفحه بررسی کنید.

گوگل گزارش‌های جدیدی را در کنسول جستجوی گوگل اعلام کرد تا به شما در مورد بررسی‌هایتان کمک کند. گوگل یک گزارش بهبود، یک گزارش عملکرد و پشتیبانی جدید برای بخش‌های بررسی در ابزار تست نتایج اضافه کرد.

گوگل سرچ کنسول Enhancement در Logos بررسی

بررسی review snippets در Enhancement در سرچ کنسول

بررسی review snippets در Enhancement در سرچ کنسول برای آن دسته از سایت‌هایی در دسترس است که بررسی‌ها یا داده‌های ساختاریافته را رتبه‌بندی کرده‌اند. این گزارش به شما امکان می‌دهد خطاها، هشدارها و صفحات معتبر برای نشانه‌گذاری اجرا شده در سایت خود را مشاهده کنید. اگر مواردی وجود دارد که باید اصلاح کنید، مانند سایر گزارش‌های بهبود، این گزارش شما را در روند اصلاح و بهبود راهنمایی می‌کند.

گزارش عملکرد بررسی review snippets: در این بخش، گوگل همچنین راهی برای مشاهده عملکرد rich snippet‌های شما در جستجو در گزارش عملکرد سرچ کنسول گوگل اضافه کرد. می‌توانید با استفاده از فیلتر ظاهری جدید جستجوی «قطع بررسی»، بررسی یا رتبه‌بندی صفحات علامت‌گذاری‌شده خود را در جستجوی Google و Google Discover ببینید. می‌توانید نمایش‌ها، کلیک‌ها و CTR آن نتایج را بررسی و پارامترهای دیگر فیلتر کنید.

گوگل سرچ کنسول Enhancement در review snippets بررسی

بررسی products در Enhancement سرچ کنسول

 • وارد سایت سرچ کنسول شوید.
 • سایت فعال خود را انتخاب کنید.
 • روی منوی «محصولات یا products» در منوی کناری در بخش «پیشرفت‌ها» کلیک کنید.
 • گزینه‌های نمودار مناسب را برای نشان دادن وضعیت‌های مختلف انتخاب کنید.
 • برای مشاهده جزئیات بیشتر یک ردیف را انتخاب کنید.

بررسی products در Enhancement سرچ کنسول به شما امکان می‌دهد ارزیابی کنید و ببینید کدام URL‌های جداگانه حاوی مشکل است و انتخاب یک URL واحد، HTML صفحه و محل بروز مشکل را به شما نشان می‌دهد.

بررسی FAQ در Enhancement سرچ کنسول

در حال حاضر در  Google I/O ، گوگل از داده‌های ساختاریافته جدید برای پرسش‌های متداول و پشتیبانی از آن‌ها را، اعلام کرد. بله، گوگل یک سال پیش از ارائه، پرسش‌های متداول و نحوه نشانه‌گذاری را در رویداد Google I/O 2018 مورد بررسی قرار می‌دهد، اما اکنون ساختار جدیدی را برای بهبود این صفحات در جستجوی گوگل راه‌اندازی کرده است. برای آشنایی با راه اندازی اسکیما سوالات متداول برای صفحات سایت کلیک کنید.

گوگل سرچ کنسول Enhancement در FAQ بررسی

بررسی Breadcrumbs در Enhancement سرچ کنسول

نتایج جستجوی نحوه جستجو در گوگل به جستجوگران اطلاعات گام به گام در مورد نحوه انجام وظایف خاص را مستقیماً نشان می‌دهد. گوگل اسنادی را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرده است تا هنگام افزودن نشانه‌گذاری به صفحات خود و با نحوه افزودن آن به Google Assistant از آن استفاده کنند. این اسناد شامل اطلاعاتی در مورد مراحل، ابزارها، مدت زمان و سایر ویژگی‌هایی است که در بهبود وضعیت خود لحاظ می‌کنید.

بردکرابز راهنمای سایت شما در صفحه مرورگر گوگل است. کاربر به راحتی با استفاده از راهنمای سایت اطلاعات لازم را به دست می‌آورد و بر روی لینک سایت شما کلیک می‌کند؛ در نتیجه تجربه کاربری بهبود می‌یابد این تغییر ممکن است منجر به مشاهده خطاهای بیشتر یا کمتری در Breadcrumbs و How To داده‌های ساختاریافته Search Console  و گزارش‌های خطا شود. گوگل تغییراتی را در نحوه مدیریت داده‌های ساختاری Breadcrumbs و HowTo در بخش Enhancement در سرچ کنسول ایجاد و روش ارزیابی و گزارش خطاها را تغییر داده است.”

ممکن است بر تعداد خطاها، مشکلات و سایر معیارهای گزارش‌های Google در گزارش‌های بهبود یافته کنسول جستجوی Google مربوط به بردکرامب و داده‌های ساختاری How To تأثیر بگذارد.

این گزارش فقط برای نشان دادن تغییرات برای صاحب وبسایت است و تاثیری در نتایج گوگل ندارد. توصیه می‌شود که اگر داده‌های ساختاری Breadcrumbs و How To دارید، باید گزارش‌ها را در سرچ کنسول گوگل بررسی کنید و خطاها و مشکلات اصلاح‌شده‌ای را که گوگل در حال حاضر گزارش می‌کند، برطرف کنید. گوگل گفت: “شما ممکن است تغییراتی را در تعداد Breadcrumbs و HowTo و مشکلات گزارش شده برای وبسایت خود مشاهده کنید.”

گوگل سرچ کنسول Enhancement در Breadcrumbs بررسی

بررسی AMP در Enhancement سرچ کنسول

گوگل در حال ایجاد تغییراتی در گزارش AMP است.این همان چیزی است که باید مراقب آن باشید!

این موتور جستجو در حال تغییر نحوه نمایش برخی از مشکلات موجود در سرچ کنسول مبتنی بر بررسی AMP در Enhancement سرچ کنسول است. گوگل اعلام کرد: در طی تلاشی برای تفکیک مسائل به «گروه‌های قابل مدیریت‌» برای مدیران وب‌سایت‌ها، برخی از مشکلات بیش از حد خاص را با مسائل کم اهمیت در گزارش به شما نشان می‌دهد.

بررسی AMP در Enhancement سرچ کنسول چیست؟ این گزارش به شما کمک می‌کند تا خطاهایی را برطرف کنید که از نمایش صفحات AMP شما در نتایج جستجوی گوگل با ویژگی‌های خاص AMP جلوگیری می‌کنند.

چه چیزی در حال تغییر است؟ گوگل گفت که آنها در حال ترکیب «برخی از مشکلات بیش از حد خاص با مشکلات کم اهمیت‌تر» هستند. به عنوان مثال، مسائل خاص قدیمی که برای (الف) “ویژگی “عنوان” در تگ “a” روی “cat” تنظیم شده است، که نادرست است” یا (ب) “ویژگی “عنوان” در تگ “a” روی “سگ” تنظیم شود، که نادرست است” در این خطای عمومی واحد گروه بندی می‌شود “ویژگی “عنوان” در تگ “a” نادرست است.”

چرا گوگل این کار را می کند؟ گوگل گفت: “این کار انواع مشکلات را به گروه‌های قابل مدیریت‌تر و ساده برای شما تبدیل می‌کند. گوگل گفت که در حین انتقال این داده‌ها، نمی‌توانید مشکلاتی را که در کنسول جستجوی گوگل برطرف شده است تأیید کنید.

گوگل سرچ کنسول Enhancement در AMP بررسی

چرا باید به بخش Enhancement در سرچ کنسول اهمیت بدهیم؟

بنا بر گزارش‌های اعلام شده از سوی گوگل این گزارش‌های دریافتی از سرچ کنسول برای مدیران وبسایت، سئوکارها و به طور کلی دیجیتال مارکتینگ از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا بخش Enhancement اسکیماهای سایت ما را بررسی می‌کند و تمامی موارد ریز و درشتی که ممکن است بر وبسایت ما تاثیر چه مثبت و چه منفی داشته باشند را بررسی می‌کند. همین امر موجب اصلاحاتی در وبسایت ما و در نتیجه بهبود آن در نتایج گوگل خواهد شد.

در سرچ کنسول اهمیت بدهیم؟ Enhancement چرا باید به بخش

سخن پایانی

سررچ کنسول گوگل همانند یک معدن طلا برای وبسایت شما است. این باید ابزار اصلی باشد تا ببینید سایت شما در موتور جستجو چگونه کار می‌کند. چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد. برای مثال، بخش Enhancement در سرچ کنسول به شما نشان می‌دهند که آیا اجرای داده‌های ساختاریافته شما برای نتایج برتر معتبر است یا خیر. این گزارش‌ها به شما کمک می‌کند تا خطاها و هشدارها را برطرف کنید تا بتوانید از داده‌های ساختاریافته خود بیشترین بهره را ببرید.

سوالات متداول درباره Enhancement سرچ کنسول

بخش Enhancement در سرچ کنسول چیست؟

بخش Enhancement در گوگل کنسول به شما کمک می‌کنند مشکلاتی را که مانع عملکرد بهتر شما در جستجو می‌شوند، پیدا کرده و برطرف کنید. با بررسی مشکلات، خواندن اسناد پشتیبانی و تأیید اصلاحات، شانس خود را برای دریافت نتایج برتر می‌توانید افزایش دهید. همچنین می‌توانید لیست فعلی گزارش‌های بهبود را در سمت چپ پیدا کنید.

در بخش Enhancement گوگل سرچ کنسول چه مواردی را می‌توانیم بررسی کنیم؟

مهم‌ترین بخش‌هایی که در Enhancement کنسول گوگل قابل بررسی است عبارتند از: sitelink searchbox، بردکرامبز، faq، review snippets و  بخش products و گزارش AMPاست.

بخش Enhancement در سرچ کنسول چه اطلاعاتی را برای ما فراهم می‌کند؟

شما با استفاده از این بخش می‌توانید داده‌هایی برای بهبود سایت مانند میزان سرعت، اسکیماها و غیره بدست آورید و با بررسی آن‌ها وبسایت خود را بهبود بخشید.

آیا بخش Enhancement در سرچ کنسول برای سئو خوب است؟

گوگل کنسول گوگل یکی از قدرتمندترین و رایگان ابزارهای سئو است. اما بیشتر مردم هرگز از آن برای چیزی بیشتر از بررسی معیارهای بیهودگی مانند کلیک‌ها و نمایش‌ها استفاده نمی‌کنند. در حالی که هر چند وقت یکبار نگاه کردن به بخش Enhancement برای بهبود وضعیت سایت مهم است؛ زیرا آنها ارزش کمی را به عنوان معیارهای مستقل ارائه می دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

اسپیرالی لوله اسپیرال

376 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست