کاربرد استراتژی تولید محتوا + مزایا و تاثیرگذاری آن در سئو

با در نظر گرفتن این واقعیت که هر وب سایتی، بر اساس یک ایده و هدف اولیه، ایجاد و راه‌اندازی می‌شود؛ یک قالب بازاریابی برای آن در نظر گرفته می‌شود. استراتژی محتوایی نیز باید مطابق با همین هدف بازاریابی، تدوین شود.

چرا-استراتژی-تولید-محتوا-اهمیت-دارد؟

تماس با آکادمی سئو پورفیض 

واتس اپ محمد پورفیض
اینستاگرام محمد پورفیض
لینکدین محمد پورفیض
تلگرام محمد پورفیض

برای تضمین موفقیت هر وب سایتی باید به استراتژی محتوا و برنامه‌ریزی درست آن دقت داشته باشید. در واقع تولید محتوا، بدون برنامه‌ریزی مشخص و هدفمند، کار بیهوده‌ای است. با این حساب یکی از نخستین گام‌هایی که باید در راستای راه‌اندازی وب سایت خود داشته باشید، ایجاد نقشه راه یا استراتژی تولید محتوا است.

در آکادمی سئو پورفیض، استراتژی تولید محتوا و دلایل استفاده از آن، روش‌های بهینه‌سازی و … توضیح و آموزش داده می‌شوند. به این ترتیب با دنبال کردن این دوره‌های آموزشی، می‌توانید بهترین نقشه راه و هدف‌گذاری را در تولید محتوای وب سایت خود داشته باشید و در وقت، هزینه و انرژی خود جهت تولید و انتشار محتوا صرفه‌جویی کنید. در ادامه به موضوع استراتژی تولید محتوا چیست و استفاده از آن با چه مزایایی همراه است، می‌پردازیم.

تعریف استراتژی تولید محتوا

با در نظر گرفتن این واقعیت که هر وب سایتی، بر اساس یک ایده و هدف اولیه، ایجاد و راه‌اندازی می‌شود؛ یک قالب بازاریابی برای آن در نظر گرفته می‌شود. استراتژی محتوایی نیز باید مطابق با همین هدف بازاریابی، تدوین شود. به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که استراتژی تولید محتوا پلتفرم یا طرحی است که تقویم محتوایی در چهارچوب آن ایجاد و تدوین می‌شود. پس در نتیجه استراتژی محتوایی، توسعه محتوا، برنامه‌ریزی و جهت‌گیری آن را کنترل می‌کند.

چرا استراتژی تولید محتوا اهمیت دارد؟

در صورت بی توجهیی به استراتژی تولید محتوا، وب سایت بدون هدف جلو می رود. یعنی امکان سنجیدن میزان پیشرفت وب سایت در طی زمان به‌صورت دقیق وجود نخواهد داشت. به عبارتی دیگر اگر یک استراتژی و برنامه‌ریزی دقیق نداشته باشید، نقطه شروع و پیشبرد تقویم محتوایی مشخص نمی‌شود.

این نامشخص بودن و به‌هم‌ریختگی قطعا به ضرر وب سایت بوده و نظم دادن به آن در طی زمان سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شود.

مزایای-برخورداری-از-استراتژی-محتوایی

مزایای برخورداری از استراتژی محتوایی

قطعا برخورداری از استراتژی محتوایی، دارای مزایای زیادی است که تا این اندازه بر آن اصرار داریم. به‌جز دستیابی به نتایج ارزشمند و هدف‌گذاری شده، از دیگر مزایای استراتژی محتوایی می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

هدفمند شدن مسیر تولید محتوا

از آنجایی که هر وب سایتی با یک ایده بازاریابی همراه است، باید مسیر تولید محتوای آن نیز مطابق با همان هدف بازاریابی شکل بگیرد. به این صورت هر محتوایی که تولید شده و در وب سایت منتشر می‌شود، به نوعی با هدف وب سایت هماهنگ بوده و در برجسته کردن آن، موثر خواهد بود.

ایجاد تقویم محتوایی قدرتمند

بدون داشتن استراتژی اولیه، ایجاد تقویم محتوایی استاندارد و قدرتمند، معنایی نخواهد داشت. در حقیقت اگر بخواهید یک تقویم محتوایی جامع و موثر تولید کنید، پیش از آن باید استراتژی خود را به خوبی طراحی کرده باشید.

کمک به سئو وب سایت

به‌طور کلی داشتن یک استراتژی محتوایی درست، رتبه وب سایت در نتایج سرچ گوگل تاثیر بسزایی دارد. البته این فرایند به صورت غیرمستقیم روی سئو وب سایت نیز اثرگذار است. به یاد داشته باشید که تدوین استراتژی کمک می‌کند تا کیفیت محتواها به مراتب غنی‌تر شده و برای انتشار، از یک فیلتر مشخص عبور کنند.

در واقع بهبود کیفیت محتوای وب سایت، موجب رضایت کاربران و همچنین امتیاز گرفتن از الگوریتم‌های گوگل می‌شود.

پیشی گرفتن از رقبا

برای موفقیت سئوی وب سایت، نیاز به آنالیز حرفه‌ای رقبای خود دارید. با آنالیز درست و تعیین یک استراتژی حرفه‌ای مطابق با آن، در میدان مبارزه با رقبای خود، مسیر رسیدن تا هدف بازاریابی را با سرعت و دقت بیشتری طی خواهید کرد. در این میان وب سایت‌هایی که از استراتژی محتوایی بهره درستی نبرده باشند، کاملا از رقابت خارج می‌شوند.

جذب مخاطب و تبدیل آن‌ها به کاربران وفادار

زمانی که شما استراتژی درستی برای محتوای وب سایت داشته باشید، مخاطب از جستجو در صفحات داخلی سایت، رضایت بیشتری خواهد داشت. پس اگر می‌خواهید مخاطبان اولیه خود را به خوبی جذب کرده و آن‌ها را به کاربرانی وفادار تبدیل کنید، حتما به یک استراتژی مشخص نیاز خواهید داشت.

استراتژی-محتوایی

مراحل رسیدن به بهترین استراتژی تولید محتوا وب سایت کدامند؟

برای طراحی استراتژی تولید محتوایی وب سایت خود باید مراحلی را طی کنید که در ادامه به صورت مختصر به آن‌ها اشاره خواهیم داشت:

  1. پیش از هر چیزی باید ایده اولیه وب سایت خود را مشخص کنید.
  2. پس از آن باید هدف بازاریابی وب سایت را شناسایی کنید.
  3. در مرحله بعدی هدف‌گذاری درست بابت بازاریابی محتوای انجام می‌شود.
  4. آنالیز رقبا و بررسی نقشه راه و استراتژی آن‌ها در گام بعدی قرار می‌گیرد.
  5. سپس مخاطب شناسی صورت می‌گیرد.
  6. در این مرحله باید اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت تعیین شود.
  7. پلتفرم‌ها و الگوهای ارزیابی میزان پیشرفت یا خطای تولید و انتشار محتوا مطابق با استراتژی، تعیین می‌شوند.
  8. در نهایت استراتژی کلی تدوین خواهد شد.

تاثیر استراتژی تولید محتوا در سئو چگونه است؟

از آنجایی که یکپارچگی تولید محتوا، از سوی ربات‌های گوگل قابل تشخیص است؛ وب سایت شما به عنوان یک سایت تخصصی، امتیاز بهتری خواهد گرفت. در نتیجه استراتژی محتوایی کمک زیادی به سئو وب سایت خواهد کرد. دقت داشته باشید که انجام هر اقدامی در وب سایت، به هدف بهینه‌سازی رتبه وب سایت و دستیابی به نتایج برتر گوگل است. پس باید از طراحی استراتژی صحیح به‌منظور تحقق این هدف استفاده شود.

کلام آخر

همان طوری که در بالا مشاهده کردید، برخورداری از استراتژی تولید محتوا باعث یکپارچه شدن محتوای وب سایت و پیشبرد هدف‌های بازاریابی می‌شود. تمام این موارد در نهایت به بهینه‌سازی رتبه وب سایت در موتور جستجوی گوگل و همچنین موفقیت آن ختم می‌شود.

در صورت تمایل می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان گذاشته و این مطلب را برای دوستان و آشنایان خود ارسال نمایید.

سوالات متداول در مورد استراتژی تولید محتوا

چرا استراتژی تولید محتوا اهمیت دارد؟

در صورت بی توجهیی به استراتژی تولید محتوا، وب سایت بدون هدف جلو می رود. یعنی امکان سنجیدن میزان پیشرفت وب سایت در طی زمان به‌صورت دقیق وجود نخواهد داشت. به عبارتی دیگر اگر یک استراتژی و برنامه‌ریزی دقیق نداشته باشید، نقطه شروع و پیشبرد تقویم محتوایی مشخص نمی‌شود.

تاثیر استراتژی تولید محتوا در سئو چگونه است؟

وب سایت شما به عنوان یک سایت تخصصی، امتیاز بهتری خواهد گرفت. در نتیجه استراتژی محتوایی کمک زیادی به سئو وب سایت خواهد کرد. دقت داشته باشید که انجام هر اقدامی در وب سایت، به هدف بهینه‌سازی رتبه وب سایت و دستیابی به نتایج برتر گوگل است. پس باید از طراحی استراتژی صحیح به‌منظور تحقق این هدف استفاده شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

سایت‌های دیگر ما

مستر سوییمر آموزش شنا

میتراکانا کتاب سه بعدی

علی والا واردات از چین

377 تعداد بازدید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست